hydrogen-os-oneplus-one

 

Chińska firma OnePlus przez ostatnie lata stara się dostarczać użytkownikom interesującą alternatywę dla urządzeń z serii Nexus (a teraz Pixel). Posiadacze smartfonów od tej firmy wiedzą, że to jedne z najlepszych propozycji, jeśli chodzi o duże możliwości modyfikacji. Potencjalnych kupujących zachęca również dobry stosunek cena/jakość w porównaniu do sprzętu oferowanego przez „markową” konkurencję, taką jak Samsung, Apple czy Sony. Niestety mimo tych zalet nie są to urządzenia w 100% idealne.

 

Oxygen OS (na górze), Hydrogen OS (na dole)

Oxygen OS (na górze), Hydrogen OS (na dole)

 

 

Oxygen OS to nakładka na Androida, która jest domyślnie obecna w telefonach od OnePlus na całym świecie poza jednym wyjątkiem – Chinami. Z jakiegoś powodu na dalekim wschodzie zdecydowano się na stosowanie Hydrogen OS, który jest mniej „czysty” od Oxygen OS. Praca nad dwiema wersjami nakładki wymaga większych nakładów pracy i dlatego teraz OnePlus zamierza połączyć oba systemy. To pozwoli im na szybsze dostarczanie aktualizacji dla użytkowników. Firma będzie korzystała również z opinii użytkowników, aby jak najlepiej dopracować nieco zmodyfikowanego Androida. Przedsiębiorstwo ma eksperymentować z różnymi funkcjami i wprowadzać je na podstawie zdania społeczności. Połączenie dwóch nakładek pozwoli zaoferować lepszą spójność z systemem Android i lepszą optymalizację. Większe skupienie na jednym projekcie pozwoli lepiej go realizować. Przedstawiciel OnePlus uważa, że to krok we właściwym kierunku i konsumenci będą z niego z pewnością zadowoleni.

 

Źródło: XDA

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Eliasz Szykowny

W Android.com.pl od 2016 roku. Lubię i korzystam na co dzień z „czystego” Androida, ale też z równym zainteresowaniem patrzę na inne nakładki i konkurencyjne platformy. Interesuję się wszystkim, co związane z najnowszymi technologiami oraz wirtualnym światem. Mój blog: https://eliasztech.pl