ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Może się okazać, że LG V20 jednak nie będzie pierwszym nowym smartfonem z Androidem Nougat… O co chodzi?

Autor: Eliasz Szykowny Kategoria: Newsy
LG V20

Południowokoreańska firma LG na pewno jest dumna z tego, że wyda oficjalnie pierwsze na świecie urządzenie wyposażone na start w Androida 7.0 Nougat. Część z was wie, że LG V20 ma zostać zaprezentowany 6 września bieżącego roku, czyli za ok. 2 tygodnie. Możliwe, że następca LG V10 zrobi większą furorę niż model G5 tego samego producenta.

Mimo tego, że będzie to pierwszy pokazany smartfon z najnowszym systemem po wyjęciu z pudełka, to jednak może to nie być pierwsze takie urządzenie, które pojawi się w rękach wielu konsumentów (na powszechnym rynku). Według Davida Ruddocka, redaktora Android Police i bywalca Twittera, smartfony z serii Nexus (HTC Marlin i Sailfish) będą najpewniej pierwszymi szerzej dostępnymi urządzeniami z najnowszym Androidem, przed V20.

Jednak coś w tym jest, że działania marketingowe wokół telefonu LG V20 już się rozpoczęły, a o Nexusach nie ma jak na razie oficjalnych informacji. Ba, nawet na oficjalnej stronie najnowszego Androida pojawia się wzmianka o LG, a na temat Nexusów cisza. Widocznie południowokoreańska firma chciała zdobyć zainteresowanie użytkowników jakiś czas przed premierą wspomagając się też informacją o najnowszym Androidzie. Podobno nowy smartfon ma się pojawić 23 września w ofercie amerykańskiego operatora T-Mobile i ma kosztować 649 dolarów. V20 to telefon, który ma zapewnić najlepsze wrażenia wideo oraz audio (w tym ostatnim oczywiście dzięki współpracy z B&O Play). Mnie osobiście natomiast bardziej ciekawią nadchodzące Nexusy, ale wszystkiego oficjalnie dowiemy się już niedługo.

źródło: Twitter/David Ruddock

Sprawdź najnowsze wpisy