marlnin nexus

Zbliżamy się do dnia, w którym oficjalnie poznamy i ujrzymy nadchodzące Nexusy. Modele Sailfish oraz Marlin coraz częściej pojawiają się w przeciekach podsycając przedpremierową atmosferę. Tym razem AnTuTu potwierdza specyfikację techniczną większego ze smartfonów. Sprawdźmy zatem, co przyszykowało dla nas HTC.

 

To właśnie tajwański producent odpowiedzialny jest za stworzenie tegorocznych Nexusów. Ostatnio w benchmarku wylądował model Sailfish, przyszedł więc czas na Marlina. Podążając za tym, co trafiło na Weibo możemy się spodziewać 5,5-calowego ekranu o rozdzielczości QHD (2560 x 1440 pikseli). Nexus napędzany będzie Snapdragonem 820 z układem GPU Adreno 530 w towarzystwie 4 GB RAM. Pamięć wewnętrzna to z kolei 32 GB, a pojemność akumulator 3450 mAh. Zastosowano matryce o rozdzielczości 13 megpaikseli (aparat główny) oraz 8 megapikseli (selfie kamerka). Na pokładzie znajdzie się oczywiście najnowszy Android 7.0 Nougat.

 

htc marlin antutu

 

Specyfikacja jest bardzo podobna do tej, jaką znamy z modelu Sailfish. Główną różnicą jest tutaj wielkość i rozdzielczość (vs 5 cali FHD). Plotki mówią jeszcze o zastosowaniu odmiennych materiałów użytych przy produkcji. HTC Marlin cechować się ma metalową obudową, Sailfish zaś zamknięty jest w tworzywie sztucznym. Jeśli to wszystkie różnice pomiędzy tymi dwoma urządzeniami, użytkownicy nie powinny napotkać trudności przy wyborze wersji dla siebie.

 

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.