Tablet ustawiony na białym stojaku z ekranem głównym wypełnionym aplikacjami na tle wnętrza domowego.
LINKI AFILIACYJNE

Wkrótce pojawią się 3 nowe iPady. Wiemy, kiedy to nastąpi oraz czego możemy się spodziewać

2 minuty czytania
Komentarze

W 2023 roku nowe iPady nie znalazły się w ofercie producenta. Według branżowych serwisów wkrótce się to zmieni. Fani tabletów z logiem Apple powinni doczekać się nowych tabletów w nadchodzących tygodniach. Ulepszonych, z nowymi akcesoriami. Czym konkretnie zaskoczy nas Apple?

iPad Pro mini LED. nowe ipady, plotki
fot. Apple

Co przyniesie nam iPad 2024?

Ulepszony iPad Pro

Oczekuje się, że nowe iPady będzą dostępne w standardowych rozmiarach 12,9 i 11 cali, ale po raz pierwszy dostaną ekran OLED, rezygnując z dotychczasowych mini-LED-ów i LCD z podświetleniem LED. Co więcej, może napędzać je procesor Apple M3, więc pod względem wydajności przebije chyba każdy tablet na rynku.

Większy iPad Air

Nowy iPad Air z kolei zbliży się w stronę modeli Pro — po raz pierwszy ma być dostępny iPad 2024 w większym rozmiarze 12,9 cala. Producent poprawi też jego wydajność za sprawą chipu Apple M2.

iPad Air tablet

Jest jeszcze jedna zmiana. Otóż frontowa kamera ma zostać przeniesiona na dłuższą krawędź — we wszystkich modelach. To ma ułatwić logowanie się przez FaceID i prowadzenie wideokonferencji, zwłaszcza gdy tablet będzie używany w poziomie z klawiaturą. Może się to wiązać z kolejną zmianą, czyli przeniesieniem magnetycznego uchwytu dla Apple Pencil na krótszą krawędź.

Kiedy konkretnie pojawią się nowe iPady?

Według Marka Gurmana z Bloomberg nowy iPad Pro, iPad Air, trzecia generacja Apple Pencil oraz przeprojektowana klawiatura Magic Keyboard mogą zadebiutować na przełomie marca i kwietnia — wtedy też gotowe powinno być oprogramowanie iPadOS 17.4. A zanim to nastąpi, możecie zajrzeć do naszego rankingu najlepszych tabletów na każdą kieszeń.

Źródło: Bloomberg, Tom’s Guide. Zdjęcie otwierające David Švihovec / Unsplash

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw