apple the grove patent drzewa sklep

 

Od razu uprzedzam, że ten temat nie jest bezpośrednio związany z Androidem, ale uznałem, że patenty i wojny z nimi związane zawsze pokazują podejście firm do rynku toteż nie mogłem się powstrzymać, aby przedstawić Wam najnowszy, jakże oryginalny pomysł od Apple.

 

W Stanach Zjednoczonych sklepy najbardziej lubianej firmy są swego rodzaju nazywane wedle lokalizacji. Tak oto mamy lokal „The Grove” (gaj), który już niedługo będzie wewnątrz swego rodzaju mikro-lasem. Otóż Apple opatentowało następujący wystrój:

 

 

Drzewa w doniczkach, a wewnątrz stoliki dla klientów. Proste? A jakże. To właśnie patent Apple, który został zatwierdzony także w Chinach, ale powyższe rozwiązanie to także od teraz nazwa własna, czyli wspomniane „The Grove”. To jednak nie koniec. W drodze są kolejne propozycje, o których nie wiemy jeszcze zbyt wiele poza określeniami: The Avenue, The Forum, The Boardroom oraz The Plaza.

 

W takim razie jeśli w Waszym lokalu planowaliście rozmieścić 4 drzewa w donicach na około stołu z 10 krzesłami to uważajcie, gdyż możecie skończyć w sądzie będąc pozwanym przez Apple.

 

 

źródło: PatentlyApple

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.