Kobieta w jasnym ubraniu używa bezprzewodowego odkurzacza do czyszczenia podłogi w jasnym, nowoczesnym wnętrzu.
LINKI AFILIACYJNE

Dyson V15s Detect Submarine oficjalnie. Odkurzacz nareszcie dostał potrzebną funkcję

4 minuty czytania
Komentarze

Produktów firmy Dyson nie sposób pomylić z innymi. Modele, jak odkurzacz mopujący Dyson V15s Detect Submarine, są innowacyjne, a suszarki i wentylatory są naprawdę charakterystyczne. Firma Dyson sprzedała na całym świecie ponad 70 mln odkurzaczy! Silne ssanie, wymienne baterie, podświetlenie, laserowe wykrywanie kurzu… Oferta Dyson w kategorii produktów do odkurzania jest szeroka.

Jednak do tej pory brytyjska firma nie miała w ofercie modelu, który umożliwiałby mopowanie. Tutaj konkurencja okazała się szybsza. Firmy takie jak iRobot, Roborock czy Xiaomi od dawna oferują już odkurzacze z funkcją mopowania. Dyson zalicza spóźniony debiut w tej kategorii za sprawą modelu Dyson V15s Detect Submarine.

Pies rasy cockapoo obok przewróconych misek z pokarmem i wodą na podłodze, obok mopa.
Fot. Dyson / materiały prasowe

Dyson kazał nam długo czekać na mopa

Wreszcie doczekaliśmy się nowego odkurzacza z końcówką do mopowania — poznajcie Dyson V15s Detect Submarine. To pierwszy uniwersalny bezprzewodowy odkurzacz z funkcją aktywnego mycia, który ma być odpowiedzią na  problemy generowane przez dostępne już na rynku modele odkurzaczy myjących (potrafi to choćby Samsung Bespoke Jet).

Bezprzewodowy odkurzacz ręczny z długą rurą i turbinową szczotką na końcu.
Fot. Dyson / materiały prasowe

Sam odkurzacz nie jest nowością, bowiem jest to jeden z popularniejszych produktów firmy Dyson, model Dyson V15 Detect, który dostał nową końcówkę do mopowania. Jak opisuje go sam producent, Dyson V15s Detect Submarine to inteligentny odkurzacz o bardzo dużej mocy ssania z funkcją aktywnego mycia, który usuwa jednocześnie suche i mokre zanieczyszczenia, drobny kurz i uporczywe plamy.

Nowością jest tak naprawdę szczotka Dyson Submarine

Nowa elektroszczotka Dyson Submarine do czyszczenia podłóg twardych na mokro to prawdziwa nowość w ofercie producenta. To ona umożliwia mycie podłóg czystą wodą przez cały czas sprzątania, usuwając rozlane płyny, uporczywe plamy i drobne suche zanieczyszczenia.

Odkurzacz ręczny z przezroczystym pojemnikiem na brud i niebieską szczotką, zbiera śmieci z ciemnej powierzchni.
Fot. Dyson / materiały prasowe

Producent zastosował tu technologię Extraction Plate — to unikalna konstrukcja płytki umieszczonej tuż przy wałku szczotki, która odsącza nadmiar wody z elektroszczotki i odprowadza brudną wodę do oddzielnego pojemnika. Do tego zastosowano system ośmiu punktów rozprowadzania wody, z których uwalniane jest 18 ml wody na minutę, więc cała powierzchnia wałka będzie odpowiednio nawilżona.

Odkurzacz jest lekki w prowadzeniu, zwrotny i łatwy w manewrowaniu. Co więcej, usuwa zabrudzenia i rozlane płyny nawet z najtrudniej dostępnych miejsc. Dyson V15s Detect Submarine umożliwia wyczyszczenie na mokro do 110 m² powierzchni przy każdym pełnym zbiorniku wody o pojemności 300 ml. Nieco większy jest zbiornik na brudną wodę — jego pojemność to 360 ml.

Specyfikacja i cena modelu Dyson V15s Detect Submarine

Sama specyfikacja nowego modelu nie różni się od innych wersji bezprzewodowego odkurzacza Dyson V15:

 • Moc odkurzacza: 660 W (moc ssąca 240 W)
 • Silnik Dyson Hyperdymium: 125 000 obr/min
 • Akumulator: 25,2 V, 3600 mAh
 • Czas pracy: do 20 min w trybie Turbo, do 120 min w trybie Eco
 • Czas ładowania: 4,5 godz.
 • Pojemność pojemników na kurz: 760 ml; na wodę 300 ml
 • Waga: 2,05 kg (jednostka centralna); 3,15 kg (całość)
 • Inne: czujnik Piezo Sensor do pomiaru zanieczyszczeń, ekran LCD, 5-stopniowa filtracja z filtrem HEPA, 2 lata gwarancji
Bezprzewodowy odkurzacz ręczny oczyszczający brud i rozlaną czerwoną ciecz z płytkiej podłogi.
Fot. Dyson / materiały prasowe

Dodajmy jeszcze jedną rzecz. Cztery szczotki w zestawie sprawiają, że Dyson V15s Detect Submarine to naprawdę wielofunkcyjne urządzenie:

 • za sprawą elektroszczotki Submarine odkurzacz myje podłogi czystą wodą,
 • dzięki elektroszczotce Fluffy Optic podświetla podłogę i znajdujący się na niej brud; podświetla mikroskopijny, niezauważalny na twardych podłogach kurz sprawiając, że niewidoczne zabrudzenia stają się widoczne,
 • za pomocą elektroszczotki Digital Motorbar dokładnie odkurza,
 • a mini elektroszczotka o stożkowym kształcie skutecznie zbierze długie włosy i sierść; przyda się do sprawnego odkurzenia trudniejszych powierzchni, np. materaca, sofy czy legowiska domowych zwierząt.

Oczywiście wszystko to ma swoją cenę — producent na swojej stronie wycenił model V15s Detect Submarine na 4299 złotych. Ale znacznie taniej znajdziecie go w popularnych sklepach z elektroniką.

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.