Samsung chce poznać szczegóły kompromisu pomiędzy HTC a Apple

Cezary Zapała Newsy 2012-11-21

Wiele osób zaskoczyła informacja związana z porozumieniem, które zostało podpisane przez HTC i Apple. Koncern z Cupertino uważany za największego wroga systemu Android według opinii niektórych osób w ten sposób wyciągnął rękę na zgodę. Jednak jak się okazuje nie tylko zwykli użytkownicy ze zdziwieniem przyjęli tę informację. Samsung toczący wojnę z producentem, który posiada jabłko w logo zwrócił się do sądu z prośbą o odtajnienie układu biznesowego, który Apple zawarło z HTC. Jeśli wymiar sprawiedliwości przychyli się do tej prośby może nastąpić to już 27 listopada.

Informacja ta może być istotna dla przebiegu dalszej sprawy. Koreański koncern w ten sposób prawdopodobnie chce się dowiedzieć czy w porozumienie uwzględniono również patenty, o które toczy się sprawa w sądzie. Gra jest warta świeczki, ponieważ w przypadku wygranej jednej ze stron możliwa jest blokada sprzedaży iPhone’a 5 lub smartfonów Samsunga z Jelly Bean 4.1 na rynku amerykańskim.

[zrodlo name=”Reuters” url=”http://www.reuters.com/article/2012/11/16/us-apple-patents-idUSBRE8AF1FV20121116″][/zrodlo]


Media Machine. Wolny czas, którego niestety mam coraz mniej poświęcam na zgłębianie informacji z takich dziedzin jak prawo, webmastering, trendy w Sieci, marketing oraz inwestycje budowlane.

Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x