Google chce mieć swojego iPhone’a i pracuje nad własnym smartfonem?!

Newsy

Google-X-Phone-concept-1

 
Nie od dziś wiadomo, że za sukcesem Apple stoi fakt, iż firma odpowiedzialna jest zarówno za hardware, jak i software swoich smartfonów. W top 3 firm mobilnych na rynku, dwaj pierwsi producenci posiadają możliwość stworzenia telefonu i oprogramowania do niego. U Samsunga, smartfony z Tizenem są bardzo popularne w Indiach. Ostatnio również słyszeliśmy, że nawet Huawei pracuje nad własnym systemem operacyjnym, co również pozwoli spółce takie możliwości wykorzystać. Co jednak, gdybyśmy przedstawioną sytuację odwrócili – czyli nad smartfonem zacząłby pracować dostawca systemu?
 
Według najnowszych informacji jest to bardzo prawdopodobne. Chodzi oczywiście o Google. Do tej pory, gigant zlecał producentom wytworzenie urządzeń z linii Nexus, jednak były to telefony raczej przeznaczone dla „geeków”, a nie dla „masowego klienta”. Teraz jednak spółka zamierza sama stworzyć smartfona, tak aby rywalizował on z iPhone’ami od Apple w segmencie premium. Dzięki temu Google będzie miało kontrolę nad wszystkim – począwszy od designu poprzez parametry, a skończywszy na Androidzie. Według plotek, urządzenie ma się pojawić na rynku jeszcze w tym roku.
 
Jest to dość odważny i ryzykowny krok, który z pewnością namieszałby na rynku smartfonów z Androidem. Gdyby takie urządzenie stało się hitem, producenci typu Sony czy HTC nie byliby zachwyceni. Samsung jednak mógłby wykorzystać system Tizen w swoich przyszłych flagowcach.
 
źródło: androidheadlines

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x