Google-X-Phone-concept-1

 
Nie od dziś wiadomo, że za sukcesem Apple stoi fakt, iż firma odpowiedzialna jest zarówno za hardware, jak i software swoich smartfonów. W top 3 firm mobilnych na rynku, dwaj pierwsi producenci posiadają możliwość stworzenia telefonu i oprogramowania do niego. U Samsunga, smartfony z Tizenem są bardzo popularne w Indiach. Ostatnio również słyszeliśmy, że nawet Huawei pracuje nad własnym systemem operacyjnym, co również pozwoli spółce takie możliwości wykorzystać. Co jednak, gdybyśmy przedstawioną sytuację odwrócili – czyli nad smartfonem zacząłby pracować dostawca systemu?
 
Według najnowszych informacji jest to bardzo prawdopodobne. Chodzi oczywiście o Google. Do tej pory, gigant zlecał producentom wytworzenie urządzeń z linii Nexus, jednak były to telefony raczej przeznaczone dla „geeków”, a nie dla „masowego klienta”. Teraz jednak spółka zamierza sama stworzyć smartfona, tak aby rywalizował on z iPhone’ami od Apple w segmencie premium. Dzięki temu Google będzie miało kontrolę nad wszystkim – począwszy od designu poprzez parametry, a skończywszy na Androidzie. Według plotek, urządzenie ma się pojawić na rynku jeszcze w tym roku.
 
Jest to dość odważny i ryzykowny krok, który z pewnością namieszałby na rynku smartfonów z Androidem. Gdyby takie urządzenie stało się hitem, producenci typu Sony czy HTC nie byliby zachwyceni. Samsung jednak mógłby wykorzystać system Tizen w swoich przyszłych flagowcach.
 
źródło: androidheadlines

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.