slona woda test sony samsung lg apple motorola kyocera

 

Producenci coraz częściej decydują się na zdobycie wysokiego certyfikatu IPxx, który świadczyłby o wykonaniu i spasowaniu ich smartfonów pozwalając zanurzać je w wodzie czy też piasku bez obaw o ich uszkodzenie. Jednak jak to sprawdza się w rzeczywistości, gdy nie do końca przestrzegamy zaleceń?

 

Sprawdzić to postanowił kanał LinusTechTips, który wziął na warsztat pięć stosunkowo popularnych smartfonów: Samsunga Galaxy S7, Sony Xperię Z5 Premium, LG G5, Apple iPhone 6s, Motorola/Lenovo Moto X Play. Na deser, teoretycznie dla porównania dołożono „wszystkoodporny” model Kyocera Duraforce. Co ciekawe, właśnie ten ostatni reprezentant oraz dwójka pierwszych mogą pochwalić się wspomnianym na początku certyfikatem IPxx. Jednak, co on oznacza w rzeczywistości, gdy smartfony zanurzymy w słonej wodzie? Zobaczcie sami:

 

 

Rezultat? Samsung wygrał i to ewidentnie, chociaż – tak jak reszta konkurencji – nie przetrwał tej próby. Tak jak mnie nie zdziwiła śmierć LG, Apple czy też Motoroli to szybka porażka Sony już tak – w końcu ma taki sam certyfikat, co Galaxy S7. Jednak jego warunki mówią o 1,5 metrach głębokości przez 30 minut, a to nie zostało spełnione.

 

W takim razie jeśli chcecie nurkować tak jak jest to widoczne na powyższym filmie to wybierzcie Samsunga. Tak, rada nie z tej ziemi, ale mimo wszystko warto wiedzieć, który smartfon lepiej przetrwa przypadkowe spotkanie z przeróżnymi zbiornikami wodnymi.

 

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.