bluetooth logo zdjecia

 

Bluetooth jest rodzajem łączności znanym od lat. Zastąpił on tak naprawdę port podczerwieni w celu przesyłania danych pomiędzy dwoma urządzeniami, a dzisiaj wykorzystywany jest głównie do łączenia się z różnego rodzaju akcesoriami – chociaż w tym celu coraz częściej wybiera się WiFi.

 

Jednak do rzeczy. Bluetooth SIG, a więc firma odpowiedzialna za tę formę łączności już szykuje się do prezentacji następcy wersji 4.2. Pierwsze zmiana rzuca się już w samej nazwie, gdyż pojawi się tylko „5” – koniec z kropkami i pomniejszymi odmianami. Oczywiście to kosmetyka, ale nie zmienia to faktu, że mamy do czynienia z dużą aktualizacją. Przede wszystkim podwojona ma zostać prędkość, a zasięg ma się zwiększyć 4-ro krotnie. Takie zapowiedzi robią wrażenie, ale oczywiście to nie koniec nowości, gdyż także bezpieczeństwo połączeń musi zostać ulepszone zważywszy na nowe możliwości, które będzie otwierać Bluetooth 5.

 

Tym samym ten rodzaj łączności może znowu odżyć i przestać być wykorzystywany głównie do słuchawek. Jednak jak to zostanie rozegrane w rzeczywistości to musimy poczekać jeszcze niecały tydzień, gdy oficjalnie ujrzymy nowe wydanie Bluetootha.

 

 

źródło: androidauthority

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.