Nowa generacja Bluetootha w drodze – koniec rozdrabniania się, większe prędkości i zasięg

Newsy

bluetooth logo zdjecia

 

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Bluetooth jest rodzajem łączności znanym od lat. Zastąpił on tak naprawdę port podczerwieni w celu przesyłania danych pomiędzy dwoma urządzeniami, a dzisiaj wykorzystywany jest głównie do łączenia się z różnego rodzaju akcesoriami – chociaż w tym celu coraz częściej wybiera się WiFi.

 

Jednak do rzeczy. Bluetooth SIG, a więc firma odpowiedzialna za tę formę łączności już szykuje się do prezentacji następcy wersji 4.2. Pierwsze zmiana rzuca się już w samej nazwie, gdyż pojawi się tylko „5” – koniec z kropkami i pomniejszymi odmianami. Oczywiście to kosmetyka, ale nie zmienia to faktu, że mamy do czynienia z dużą aktualizacją. Przede wszystkim podwojona ma zostać prędkość, a zasięg ma się zwiększyć 4-ro krotnie. Takie zapowiedzi robią wrażenie, ale oczywiście to nie koniec nowości, gdyż także bezpieczeństwo połączeń musi zostać ulepszone zważywszy na nowe możliwości, które będzie otwierać Bluetooth 5.

 

Tym samym ten rodzaj łączności może znowu odżyć i przestać być wykorzystywany głównie do słuchawek. Jednak jak to zostanie rozegrane w rzeczywistości to musimy poczekać jeszcze niecały tydzień, gdy oficjalnie ujrzymy nowe wydanie Bluetootha.

 

 

źródło: androidauthority


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x