ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Android Marshmallow z poważnym błędem na topowych Samsungach Galaxy!

Autor: Adam Lulek Kategoria: Newsy
Samsung Galaxy S7-6904

 
O aktualizacji do Marshmallow od Samsunga mówiło się od dłuższego czasu. Okazało się, że na wersję 6.0 na smartfony tego producenta musieliśmy bardzo długo czekać. Najpierw firma mydliła nam oczy terminem grudniowym, a następnie styczniowym. Potem pojawiły się informacje o dopracowaniu TouchWiza poprzez beta testy systemu. Powód takiego stanu rzeczy był jeden i nazywał się – Samsung Galaxy S7. Producent grał na zwłokę i robił wszystko, aby nie wypuścić aktualizacji przed premierą najnowszego flagowca i udało się. W końcu pod koniec marca update trafił do serii Galaxy S6, a potem na kolejne urządzenia.
 
Wygląda jednak na to, że niektórzy użytkownicy mają pewne problemy od tego czasu z update’m i nie jest on stabilny. Na forach internetowych strony Reddit, powstał temat, w którym wielu użytkowników narzeka na problemy z odblokowaniem smartfonu. Problem dotyczy 4-cyfrowego kodu i odcisków linii papilarnych, które zostały „wgrane” przed aktualizacją. Usterka występuje na Galaxy Note 5, Galaxy Note 4, Galaxy S6 i co dziwne – Galaxy S7, który przecież pojawił się już z Androidem Marshmallow. Ponadto niektórzy użytkownicy telefonów innych producentów również zgłaszają wadę.
 
Najprostszym rozwiązaniem problemu jest usunięcie wszelkich zabezpieczeń i następnie zainstalowanie zielonego robota w wersji 6.0. Można ponadto wejść na stronę i przejść proces zablokowania i odblokowania urządzenia.
 
źródło: androidheadlines

Sprawdź najnowsze wpisy