[WIT #67] Kolejne dane wskazują, że Windows Phone już właściwie nie funkcjonuje

Adam Lulek Adam Lulek Newsy
smartfon microsoft

 
Niedobrze dzieje się w obozie Microsoftu, a przynajmniej w części działu mobilnego. W ostatniej notce prasowej, nawet sama firma przyznała się, że na rynku nie pojawią sie kolejne Lumie. W Informacji nie ma żadnej treści dotyczącej tej marki. Portal The Verge wieszczył nawet, że tym samym spółka przyznała się, że to koniec. Ponadto ostatnio wyciekła inna notatka, w której pisze się o „nowej generacji produktów”. Po raz kolejny nie zostało nic wspomniane o Lumiach.
 
Teraz dowiadujemy się kolejnych informacji na temat tego, jak radzi sobie mobilny Windows na rynku smartfonów. Podczas gdy globalna sprzedaż smartfonów wzrosła o 4% w ostatnim kwartale, jedynie 2,4 miliona smartfonów z Windowsem znalazło nabywców, co stanowi 0,7% udziału w rynku w tym okresie! Jest to spadek o 1,8 punktów procentowych w porównaniu do poprzedniego kwartału.
 
Analitycy twierdzą, że za taki stan rzeczy odpowiedzialny jest bardzo niewielki wybór smartfonów Lumia. Aby pokazać jak bardzo zła jest sytuacja działu mobilnego firmy, dodam że rok wcześniej Microsoft sprzedał aż 8,6 mln urządzeń. Spadek jest więc gigantyczny, a spółka najwyraźniej już się poddała…
 
źródło: theverge

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy