Wybraliście! Wiemy która firma powinna wrócić na mobilny rynek i większość postawiła na tę samą markę

1 minuta czytania
Komentarze
nokia x android xl x+ legendy stephen elop

Równo tydzień temu spytałem się Was poprzez ankietę i odpowiedni wpis o to która firma powinna ponownie zawitać na mobilnym rynku. Nie rozdrabniałem się i tak naprawdę dałem do wyboru jedynie czterech producentów, którzy niegdyś stanowili czołówkę, ale czas i złe decyzje pokazały, że trzeba było zrezygnować z tej rywalizacji.

W takim razie przypomnijmy uczestników ankiety. Do wyboru mieliście Nokię, Siemensa, Sagema i Sony Ericssona. Każda z tych firm stworzyła w swojej historii przynajmniej jeden model, który warto było zapamiętać, ale okazuje się, że im więcej ich było tym chętniej wybieraliście takiego producenta.

wyniki ankieta firma producent powrot

Tak oto wyniki przedstawiają się następująco. Na pierwszym miejscu mamy bezapelacyjnego zwycięzce w postaci Nokii, która zdobyła 53,4% wszystkich głosów. Aż 835 z Was postawiło właśnie na Finów. Na drugim miejscu znalazł się Sony Ericsson z niemalże dwukrotnie mniejszym zainteresowaniem wynoszącym 28,1% (440 głosów). Podium zamyka Siemens – 15,8%, 248 głosów. Na szarym końcu Sagem – 2,7%, 42 głosy.

Czy to zaskoczenie? Oczywiście, że nie i jakby nie patrzeć to właśnie Nokia ma największą szansę na powrót. Sony Ericssona już raczej nie zobaczymy – prędzej to sam Ericsson ponownie będzie mógł zacząć wydawać urządzenia mobilne. Siemens i Sagem? Cóż, jak się okazuje to dzisiaj już niewiele osób pamięta o tym, że produkowali oni telefony komórkowe.

Motyw