rapsberry pi 3 motorola android

 

Rapsberry Pi zdobyło tak ogromną popularność, że wiele firm coraz częściej oferuje nowe oprogramowania skierowane pod specyfikację tego mikrokomputera. Nie ma się czemu dziwić. W niskiej cenie dostajemy urządzenie, które możemy dowolnie dostosować do naszych potrzeb.

 

Fakt, że istnieje możliwość zainstalowania Androida na Rapsberry Pi nie jest żadną nowością. Znajdziemy wiele różnych portów, także Androida TV, które dobrze działają na tym mikrokomputerze. Jednak Google postanowiło oficjalnie udostępniać czyste (AOSP) i przede wszystkim najnowsze wydanie swojego mobilnego systemu dla Rapsberry Pi 3(+). Zapewne Amerykanie nie wydadzą gotowego oprogramowania, a jedynie przygotują odpowiednie repozytoria, które ułatwią użytkownikom instalację Androida. Tym samym ten mikrokomputer stał się urządzeniem na równi z Nexusami jeśli chodzi o aktualizacje.

 

Kiedy dokładnie zostanie wydane mobilne oprogramowanie od Google dla Rapsberry? Ciężko ocenić, gdyż odpowiednia sekcja została stworzona 5 tygodni temu, więc Amerykanie ewidentnie nie spieszą się z umieszczeniem jakichkolwiek kodów.

 

 

źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.