huawei-logo-mwc-2015-3

 

Batalie sądowe to norma wśród największych firm. Muszą one walczyć na każdym kroku, aby – po części – potwierdzić swoje osiągnięcia i przede wszystkich ich bronić. Z takim scenariuszem oczywiście kojarzy się Samsung i tym razem nie jest inaczej, gdyż po raz kolejny stanie przed sądem, ale nie został pozwany przez Apple, a przez tytułowe Huawei.

 

Za co Chińczycy pozwali Koreańczyków? Oczywiście za „skradzione” patenty. Co ciekawe, Huawei oskarża Samsunga za kradzież między innymi rozwiązań związanych z interfejsem użytkownika. Jednak na tym nie kończy się lista uwag. Do tego należy dołożyć brak opłat za patenty związane z siecią 4G. Chińczycy w oficjalnym oświadczeniu „proszą” Samsunga o zaprzestanie korzystania z ich licencji. Oczywiście to sąd zdecyduje czy Huawei faktycznie może mieć uwagi, co do lidera mobilnego rynku.

 

Chińskie firmy rzadko kojarzą się z bataliami patentowymi. W Państwie Środka panują zupełnie inne zasady, ale rok temu Xiaomi również stanęło przed sądem. Wtedy to Ericsson pozwał Chińczyków i swoją sprawę w sądzie wygrał, co zmusiło pozwaną firmę do zaprzestania sprzedaży swoich smartfonów w Indiach. Czy podobny los czeka Samsunga? Czas pokaże.

 

 

źródło: reuters

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.