Masz kartę pre-paid? Jeśli nie zarejestrujesz numeru, zostanie on po prostu wyłączony

Newsy

2e0e8a0c-1e65-4ce8-86af-b3d156074ec3

Jakiś czas temu pojawiła się informacja mówiąca o obowiązkowej rejestracji kart SIM. Argumentami przemawiającymi za podawaniem swoich danych osobowych operatorom to oczywiście bezpieczeństwo i zmniejszenie ilości niewłaściwych sytuacji, w których taki nieprzypisany numer często bierze udział. Operatorzy są jednak przestraszeni nowymi przepisami – ta ustawa jest bardzo brutalna.

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

 

Podążając za RMF FM ustawa antyterrorystyczna wymusza na użytkownikach kart pre-paid nie tylko obowiązkową rejestrację, ale również obliguje operatorów do wyłączenia niepodpisanych kart pod koniec bieżącego roku. Rejestracja numeru obowiązuje też osoby aktualnie posiadające kartę pre-paid nabytą np. w kiosku czy na stacji benzynowej. Jeśli numery te nie zostaną zarejestrowane, mogą przestać działać.

 

Ustawa antyterrorystyczna ma wejść w życie już 1 czerwca. Pół roku później numery „incognito” zostaną po prostu wyłączone, a świadczenie usług telekomunikacyjnych przerwane. Operatorzy komórkowi obawiają się kilku kwestii. Jedną z nich jest paraliż salonów, w których ludzie będą chcieli zarejestrować numery. Drugą zaś są środki pieniężne znajdujące się na kontach – co się z nimi powinno stać?

 

Jeśli ustawa antyterrorystyczna nie zostanie poprawiona, szykuje się bardzo nieciekawa sytuacja. Z jednej strony – zarejestrowanie numeru nie jest niczym złym, z drugiej zaś – wnosi nieco zamieszania, jeśli był to telefon wyłącznie awaryjny. Pamiętajcie, mówimy tutaj o całych milionach użytkowników. Jesteście wśród nich?

 

źródło: RMF FM


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x