ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Masz kartę pre-paid? Jeśli nie zarejestrujesz numeru, zostanie on po prostu wyłączony

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Newsy
2e0e8a0c-1e65-4ce8-86af-b3d156074ec3

Jakiś czas temu pojawiła się informacja mówiąca o obowiązkowej rejestracji kart SIM. Argumentami przemawiającymi za podawaniem swoich danych osobowych operatorom to oczywiście bezpieczeństwo i zmniejszenie ilości niewłaściwych sytuacji, w których taki nieprzypisany numer często bierze udział. Operatorzy są jednak przestraszeni nowymi przepisami – ta ustawa jest bardzo brutalna.

Podążając za RMF FM ustawa antyterrorystyczna wymusza na użytkownikach kart pre-paid nie tylko obowiązkową rejestrację, ale również obliguje operatorów do wyłączenia niepodpisanych kart pod koniec bieżącego roku. Rejestracja numeru obowiązuje też osoby aktualnie posiadające kartę pre-paid nabytą np. w kiosku czy na stacji benzynowej. Jeśli numery te nie zostaną zarejestrowane, mogą przestać działać.

Ustawa antyterrorystyczna ma wejść w życie już 1 czerwca. Pół roku później numery „incognito” zostaną po prostu wyłączone, a świadczenie usług telekomunikacyjnych przerwane. Operatorzy komórkowi obawiają się kilku kwestii. Jedną z nich jest paraliż salonów, w których ludzie będą chcieli zarejestrować numery. Drugą zaś są środki pieniężne znajdujące się na kontach – co się z nimi powinno stać?

Jeśli ustawa antyterrorystyczna nie zostanie poprawiona, szykuje się bardzo nieciekawa sytuacja. Z jednej strony – zarejestrowanie numeru nie jest niczym złym, z drugiej zaś – wnosi nieco zamieszania, jeśli był to telefon wyłącznie awaryjny. Pamiętajcie, mówimy tutaj o całych milionach użytkowników. Jesteście wśród nich?

źródło: RMF FM

Sprawdź najnowsze wpisy