2e0e8a0c-1e65-4ce8-86af-b3d156074ec3

Jakiś czas temu pojawiła się informacja mówiąca o obowiązkowej rejestracji kart SIM. Argumentami przemawiającymi za podawaniem swoich danych osobowych operatorom to oczywiście bezpieczeństwo i zmniejszenie ilości niewłaściwych sytuacji, w których taki nieprzypisany numer często bierze udział. Operatorzy są jednak przestraszeni nowymi przepisami – ta ustawa jest bardzo brutalna.

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

 

Podążając za RMF FM ustawa antyterrorystyczna wymusza na użytkownikach kart pre-paid nie tylko obowiązkową rejestrację, ale również obliguje operatorów do wyłączenia niepodpisanych kart pod koniec bieżącego roku. Rejestracja numeru obowiązuje też osoby aktualnie posiadające kartę pre-paid nabytą np. w kiosku czy na stacji benzynowej. Jeśli numery te nie zostaną zarejestrowane, mogą przestać działać.

 

Ustawa antyterrorystyczna ma wejść w życie już 1 czerwca. Pół roku później numery „incognito” zostaną po prostu wyłączone, a świadczenie usług telekomunikacyjnych przerwane. Operatorzy komórkowi obawiają się kilku kwestii. Jedną z nich jest paraliż salonów, w których ludzie będą chcieli zarejestrować numery. Drugą zaś są środki pieniężne znajdujące się na kontach – co się z nimi powinno stać?

 

Jeśli ustawa antyterrorystyczna nie zostanie poprawiona, szykuje się bardzo nieciekawa sytuacja. Z jednej strony – zarejestrowanie numeru nie jest niczym złym, z drugiej zaś – wnosi nieco zamieszania, jeśli był to telefon wyłącznie awaryjny. Pamiętajcie, mówimy tutaj o całych milionach użytkowników. Jesteście wśród nich?

 

źródło: RMF FM
Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.