Windows 10

 
Ostatnio pisałem, że jakiś czas temu Microsoft zapowiedział oficjalnie, iż jego najnowszy system na komputery doczeka się dużej aktualizacji. Windows 10 Anniversary Update pojawi się na naszych pecetach w czasie wakacji. Jego nazwa kodowa, która przewijała się w Internecie do tej pory to Redstone. Oczywiście będzie on dostępny za darmo do ściągnięcia dla każdego użytkownika „dziesiątki”. Co nowego się pojawi?
 
Jedną z nowości ma być wspomniana przez Łukasza synchronizacja powiadomień z Androida na Windowsie 10 poprzez aplikację Cortany. Więcej na ten temat możecie przeczytać TUTAJ.
 
Okazuje się, że użytkownicy testowej wersji Windowsa 10 już mogą „bawić się” częścią funkcji. Przykładowo udostępniono im możliwość wypróbowania powiadomień o słabej baterii smartfona, a także znalezienia go przez Cortanę z poziomu peceta. Nawet lokalizacje map mogą być udostępniane z Windowsa na zielonego robota. Niestety, testerzy będą jeszcze musieli poczekać na pełną funkcjonalność powiadomień z Androida na „okna”.
 
Przyznam, że czekam z niecierpliwością na oficjalną aktualizację Windowsa 10, która wniesie wiele dobrego dla synchronizacji komputera ze smartfonem, z pominięciem innych aplikacji.
 
źródło: the verge

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.