ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Pierwszy na świecie smartfon z technologią DAB+ wcale nie jest drogim flagowcem

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Newsy
lg stylus 2 rysik pen

LG zaprezentowało na tegorocznych targach MWC kilka interesujących urządzeń. Królował jednakże model G5, a to mogło spowodować, że pozostałe smartfony skryły się w jego cieniu. Jak na przykład ten – LG Stylus 2. Wbrew pozorom nie jest on kolejną pospolitą propozycją na średnią półkę. Jest to pierwszy na świecie telefon wspierający DAB+.

Słysząc radio myślicie zapewne o FM – najzwyczajniej w świecie mówiąc jest to modulacja częstotliwości w radiu analogowym. DAB+ z kolei to technologia pozwalająca nadawać programy radiowe w formie cyfrowej (w Polsce wykorzystywana np. przez Polskie Radio). Jednak najważniejszymi zaletami DAB+ jest zawsze czysty dźwięk, brak zakłóceń oraz dodatkowe usługi jak np. zdjęcia czy prezentacje multimedialne.

I właśnie taką technologię znajdziemy w, wydawałoby się niepozornym, LG Stylus 2 – 5,7 calowym smartfonie z ekranem HD, czterordzeniowym procesorem oraz 1,5 GB RAM. Posiada dwie kamerki – 13 oraz 8 megapikseli, jak i baterię o pojemności 3000 mAh. Całość pracuje na Androidzie 6.0 Marshmallow. Urządzenie posiada również rysik.

źródło: Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy