Nie załamujcie się, poznaliśmy ceny Sony Xperii X i XA – nowa seria, nowa jakość, nowy kosztorys?

Newsy

IMG_5880_DxO

 

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Sony nie radzi sobie najlepiej na mobilnym rynku jako producent smartfonów. Oddział odpowiedzialny za ich tworzenie jest najgorszym w całej firmie toteż wiele obawia się, że niedługo Japończycy upadną tak nisko jak HTC pod względem finansowym. Jednak czy nowe smartfony mogą to odmienić? Najważniejsze oczywiście są ceny.

 

Jeśli nie wiecie to Sony zaprezentowało na targach MWC nową flagową linię swoich urządzeń mobilnych. Literkę „Z” zastąpiono „X” i tym samym przedstawiono trzy smartfony: X, XA oraz X Performance. Dostępność tego ostatniego w Europie nie została jeszcze potwierdzona, a szkoda, bo to mógłby być prawdziwy następca Xperii Z3. Czemu nie Z5 czy też Z3+ (Z4)? Otóż wiele osób uznaje te modele za największe porażki Sony, ale wróćmy do nowej literki. W Wielkiej Brytanii wystartowała przedsprzedaż Xperii X oraz Xperii XA. Ten pierwszy model został wyceniony na… 3000 złotych. Dużo? Tak… O wiele za dużo. Smartfon ten można postawić na półce niżej w porównaniu do LG G5 i Samsunga Galaxy S7, a kosztuje tyle samo. Koreańczycy stworzyli prawdziwe okazje? Wróćmy do Sony – Xperia XA z MediaTekiem P10 kosztuje zdecydowanie mniej, bo około 1400 złotych.

 

Mimo wszystko jeśli te ceny potwierdzą się w innych krajach to możemy mówić o rozboju w biały dzień i aż strach pomyśleć ile mogłaby kosztować Xperia X Performance. W takim razie przyjmijmy powyższe wartości na chłodno i poczekajmy na ogłoszenie oficjalnego terminu sprzedaży.

 

 

źródło: GSMArena.com






Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x