[MWC 2016] Oczekiwane nowości od Sony i HTC

2 minuty czytania
Komentarze
fira grand via mwc barcelona mobile world congress

Mobile World Congress to najważniejsze wydarzenie związane z Androidem w pierwszej połowie każdego kolejnego roku już od dawna. To okres premiery różnych urządzeń, okazja do pokazania nad czym pracują działy rozwoju, ale przede wszystkim potężne hale, gdzie wszyscy, którzy zjadą do Barcelony mogą zobaczyć nowości, jakie wejdą na półki sklepowe w najbliższych tygodniach. Jak każdego roku wiele osób ma spore oczekiwania, spodziewa się premier konkretnych urządzeń. Szykowane przez amerykańskie i koreańskie koncerny nowości wzięliśmy pod lupę w części pierwszej, teraz czas na równie ważnych przedstawicieli branży mobilnej czyli Sony i HTC.

Sony

Sony MWC

Japończycy w ostatnich latach wielokrotnie nas zaskoczyli premierą przez nikogo niespodziewanych urządzeń na targach, dlatego też dość trudno jest przewidzieć co pokaże Sony pod koniec tego miesiąca. Biorąc pod uwagę doświadczenia z ubiegłego roku raczej i tym razem nie zostanie pokazany kolejny model z serii Z czyli 6. Być może, podobnie jak w 2014 i 2015 roku firma pokaże nowy tablet – następcę  Z4 Tablet i budżetowe smartfony, które mają pomóc firmie przyciągnąć mniej zamożnych klientów.

HTC

HTC One A9

Ostatnie lat dla tego doświadczonego producenta urządzeń z Androidem nie są najlepsze. Pomimo wciąż oficjalnie ogłaszanych „sukcesów” notowania firmy są poniżej wszelakich oczekiwań. HTC jednak poddać się nie zamierza w najbliższym czasie, a nawet planuje premiery kolejnych urządzeń, które będą oferować to, co w HTC od lat było najlepsze –połączenie wydajnych podzespołów i perfekcyjnego wykonania obudowy z aluminium. To właśnie ten producent pokazał konkurentom z całego świata jak powinien się prezentować produkt premium. Firma na nadchodzących targach zamierza zaprezentować, jak już wspomniałem, nowego flagowca (którego część fanów wypatrywała już na styczniowym CES). Po raz pierwszy od dawna nie jest przesądzona nazwa nowego modelu – nie jest bowiem wykluczone, że firma postanowi przetrzeć nowe szlaki i w miejsce M10 pojawi się zupełnie inny, świeży brand.

Premiera nowego flagowca na MWC również nie jest w 100% przesądzona – pojawiają się bowiem informacje o szykowanym w tym celu osobnym evencie na marzec. Spodziewana specyfikacja na rynki zachodnie ma obejmować między innymi układ Snapdragon 820.

Motyw