ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Google samo zrobi sobie Nexusa, tak aby hardware współgrał z softwarem – na wzór iPhone’a

Autor: Adam Lulek Kategoria: Newsy
Nexus 6p

 
Urządzenia z linii Nexus, sygnowane znakiem Google, są obiektami pożądania wśród fanów Androida. Cieszą się one niesłabnącym powodzeniem, ponieważ bardzo szybko otrzymują aktualizacje systemu. Do tej pory Samsung, LG, Motorola i Huawei produkowały urządzenia dla Google. Jednak prawdopodobnie firma planuje to zmienić w przyszłości.
 
Jednym z powodów, dla których spółka chciałaby wziąć sprawy w swoje ręce jest fakt, że hardware jak i software stworzony przez jedno przedsiębiorstwo lepiej funkcjonuje. Przykładem może być znienawidzone przez fanatyków zielonego robota Apple. Użytkownicy iPhone’ów szybko i bezproblemowo aktualizują swoje smartfony. Problem fragmentacji właściwie nie występuje, a telefony działają bardzo szybko, sprawnie i bezproblemowo. O takiej sytuacji zamarzyło sobie też właśnie Google.
 
Pierwszym przykładem takich ambicji jest tablet Pixel C. Firma sama zaprojektowała urządzenie oraz software, przez co finalny produkt jest bardzo spójny. Podobnym przykładem jest Chromebook Pixel.
 
Google ma warunki i zasoby, aby stworzyć swojego własnego „iPhone’a” z Androidem i całkiem możliwe, że niedługo zrealizuje swoje plany. Wspominał o tym nawet CEO Sundar Pichai, który stwierdził, iż firma chciałaby bardziej kontrolować hardware jak i software Nexusów. Ciekawe co na to inni producenci…
 
źródło: phonearea
Gigantyczna obniżka na Samsunga Galaxy S6 Edge!

Sprawdź najnowsze wpisy