Witajcie drodzy użytkownicy! Jak pewnie zauważyliście, na naszym forum android przez ostatni tydzień sporo się zmieniło. Sporo tych zmian to spełnianie Waszych próśb, które zostawialiście w specjalnie do tego stworzonym dziale Portal & Forum – Sugestie & Problemy. Reszta to wdrażanie wizji idealnego Polskiego forum Androida okiem administracji.

Najważniejsze zmiany dotyczą mobilnej wersji forum, możliwości założenia blogów, systemu podziękowań … może wymienię je w liście aby było przejrzyściej:
-obrazy większe niż 400pix same się skalują i układają w ładną galerię
-na dole strony jest legenda rang
-posty napisane w krótszym czasie niż 24h po sobie łączą się automatycznie
-tematy automatycznie się tagują na podstawie tematu
-forum zlicza czas spędzony na stronie
-można już używać łatwego cytowania selektywnego – ikonka pod postem „Cytuj zazn.” (zaznaczamy interesujący fragment posta, po czym klikamy na tę ikonke)
-odtwarzacz filmów z YouTube i innych popularnych stron na forum (przykład: http://forum.android.com.pl/showthread.php?t=7491 – wystarczy wstawić link)
-dodatkowe pole opisujące temat, przy tworzeniu nowego wątku
-usprawniona i naprawiona wyszukiwarka forumowa
-usprawnione oznaczanie tematów jako przeczytane (widoczny link na górze po lewej „XX Nieprzeczytanych Postów od Twojej ostatniej wizyty.” oraz inne)
-dodane Gadu-Gadu do pozostałych komunikatorów. (Proszę uzupełnić swoje profile – GG jest zintegrowane z forum, przy postach będzie wyświetlany obecny status)
-wybór płci
-tagi na dole strony
dodana obsługa forum za pomocą aplikacji dostępnej w markecie (w wersji podstawowej, lub na forum w wersji Pro) – Tapatalk
-dodana modyfikacja, która szuka podobnych tematów przed napisaniem nowego
-automatyczne przenoszenie do grupy Members, użytkowników mających ponad 200 postów i 90 dni stażu na forum
-dodana grupa przyjaciel (zobacz jak ją zdobyć)
-dodane obrazki telefonów przy ich działach
-całkowicie zmieniony podział działów i kategorii na forum
-dodana możliwość tworzenia blogów zintegrowanych z forumZOBACZ
-dodany system podziękowań (początkowo był to HelpMod działający identycznie jak na phpBB2, jednak obecnie jest to zmodyfikowana reputacja)
-modyfikacja szablonu
-dokończenie tłumaczenia forum
-inne

(temat o zmianach znajdziecie tutaj)

W planach jest jeszcze:
-łatwe poinformowanie o poście za pośrednictwem Facebooka, Twitera i innych
-modyfikacja linków (bez wchodzenia w odnośnik z jego adresu będziemy wiedzieć do czego on prowadzi)
-mocna modyfikacja układu forum (podobna tabelka do tej co na portalu po prawej stronie, jednak węższa. Znajdą się w niej odnośniki do najnowszych artykułów z portalu Android.com.pl, najnowszych wpisów na blogu, najnowsze posty i tematy z forum oraz kilka statystyk)
-dokończenie systemu podziękowań

Jak widać wiele już za nami. Pozostało już tylko „doszlifować” forum, aby było niemalże idealne. Mamy jednak z tym niemały problem – zwłaszcza z dwoma ostatnimi punktami planowanych modyfikacji. Jeśli ktoś miałby chęć nam pomóc, więcej o modyfikacji systemu podziękowań i naszym problemie można przeczytać na blogu administratora.

Przy okazji modyfikacji forum zwiększyło się obciążenie serwera (spowodowane również ogromną ilością wejść). Stąd też jesteśmy zmuszeni przejść wkrótce na nowy kosztowny serwer. Jeśli chcielibyście wspomóc naszą działalność zapraszamy do tego tematu.
Przy okazji osoby prowadzące firmy hostingowe, lub mające tam znajomości prosimy o składanie korzystnych ofert na serwery dedykowane pod adres: android.com.pl(małpa)gmail.com

W komentarzach możecie pisać co myślicie o zmianach oraz swoje propozycje.
Pozdrawiam,
Jakub (rammiro)
Główny Administrator

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Jakub Bereziewicz

Z wykształcenia finansista/manager - studiował na SGH, NUS, LSE, Harvard University oraz Tsinghua University. Prywatnie - od dwunastu lat pasjonat mobilnych technologii. Developer Symbiana UIQ, użytkownik Androida od czasów HTC Dream (G1).