ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

[CES] Ekran zwijalny jak gazeta od LG

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Newsy
LG-flexible-newspaper-OLED-display

Targi CES to nie tylko smartfony oraz tablety. To również świetna okazja do zaprezentowaniu światu niebanalnych innowacji i wykreowania w wyobraźni widzów kierunku w jakim zmierza technologia. LG zaproponowało coś, co może zrewolucjonizować czytelnictwo. Bądź jeszcze bardziej je „zelektronizować”.

LG zaprezentowało 18 calowy zwijalny ekran OLED. Jest to oczywiście prototyp, ale to co możemy już teraz zobaczyć przypomina zwiniętą w rulon gazetę. Jeśli LG chciałoby iść tym tropem, szykuje nam się całkiem interesujący sposób czytania. To oczywiście nie jedyne przeznaczenie takich ekranów. Producent zapewne wykorzysta je w swoich smartfonach, tabletach, a nawet telewizorach.

Póki co dostaliśmy smartfon LG G Flex i choć nie jest on w pełni giętki, stanowi jednak swego rodzaju pierwszy krok ku temu. LG planuje również wypuścić cienki jak papier 55 calowy telewizor. Muszę przyznać, że taka technologia prezentuje się niezwykle zachęcająco. Pozostaje jednak pytanie jak bardzo giętkie będę te ekranu i jak będzie wyglądało korzystanie ze smartfona wyposażonego w tę innowację. Chyba nikt nie chce, by w trakcie rozmowy na porywistym wietrze jego telefon zaczął mu tańczyć przy uchu…

źródło: Android Authority

Sprawdź najnowsze wpisy