Ekran w przyszłych Xperiach będzie jeszcze lepszy!

Adrian Smorąg Newsy 2015-12-25

Japan-Display-2nd-generation-Pixel-Eyes-640x480

 

Choć dokonany przez firmę Sony postęp w jakości wyświetlaczy sprawił, że wielu chwali je sobie, to wciąż znaleźć można osoby, które wyszukują sobie (bezpodstawnie) coś, do czego mogą się przyczepić. Z najnowszych informacji opublikowanych przez JDI wynika, że firma prawdopodobnie wkrótce odbierze ostatnim krytykom jakiekolwiek argumenty. Japan Display Inc poinformował właśnie oficjalnie o rozpoczęciu produkcji drugiej generacji ekranów dotykowych Pixel Eyes LCD, które powstały z myślą o urządzeniach z serii premium od których oczekuje się najwyższej wydajności.

Japan Display Inc to znany wszystkim pod skróconą nazwą JDI producent wyświetlaczy do urządzeń mobilnych jak tablety i smartfony, który powstał z połączenia działów zajmujących się produkcją tych podzespołów w firmach Sony, Hitachi i Toshiba. W drugiej generacji wykorzystano nowe materiały i strukturę czujników, dzięki czemu uzyskano jeszcze lepszą czerń, zmniejszono krawędzie (z 0,8mm na 0,5mm), dodano obsługę mokrych palców a także wsparcie dla cieńszych rysików (1mm).

 

jdi-scc

 

Od teraz możliwe jest wyprodukowanie w tej technologii wyświetlacza o powierzchni nawet 16” – czyżby „zapowiedź” nowych, dużych tabletów? Z pewnością można się spodziewać implementacji tych wyświetlaczy w nadchodzących flagowych Xperiach, które tym sposobem mogą mieć najlepsze wyświetlacze na rynku.

 

 

 

Źródło: Xperiablog.net


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x