samsung galaxy s6

 

Grudzień z pewnością będzie miesiącem aktualizacji. Wielu producentów potwierdziło, że właśnie przez te ostatnie kilkadziesiąt dni bieżącego roku topowe smartfony będą aktualizowane do Androida 6.0 Marshmallow. Jednak ten los nie czeka Samsunga Galaxy S6 – przynajmniej według oficjalnych stanowisk.

 

W takim razie trzeba „ratować się” nieoficjalnym wsparciem, a tutaj zapewne w głowach układa się już nazwa „CyanogenMod„. Słusznie, jeden z deweloperów poinformował właśnie na swoim Twitterze, że udało mu się skompilować 13. edycję tej modyfikacji przeznaczoną dla flagowego smartfonu Samsunga.

 


 

Co to oznacza? Marshmallow trafi na Galaxy S6 zanim zrobi to producent. Oczywiście to nie oznacza, że na pewno na dniach pojawi się to oprogramowanie w Sieci. Z pewnością autor będzie chciał spędzić jeszcze kilka chwil na dopracowanie szczegółów i dopiero później ujrzymy w Sieci odpowiednie pliki. W tym celu możecie śledzić zarówno nasze forum jak i XDA-Developers.

 

Jeśli jednak wolicie oficjalne wsparcie producenta to Android 6.0 Marshmallow dla Galaxy S6 pojawi się w styczniu. Bardzo możliwe, że Polacy ponownie zostaną wyróżnieni i jako pierwsi będziemy mogli pochwalić się nowym systemem na tym smartfonie.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.