android-jelly-bean

Nie ostygł jeszcze news o tym, że Nexus 7 otrzymał aktualizację oprogramowania do Androida 4.1.2, a kod najnowszej wersji systemu już został opublikowany i jest dostępny dla wszystkich zainteresowanych. Android Open Source Project został zaktualizowany do najnowszej wersji, co oznacza, iż odtąd każdy deweloper czy producent może wykorzystać go do kompilacji swojego buildu Androida 4.1.2.

Jak nie trudno się domyślić, opublikowanie kodu najnowszych „żelków” najbardziej pomoże w tworzeniu Custom-ROMów. Aktualnie z najnowszymi plikami z kodu AOSP synchronizowane jest repozytorium CyanogenMod 10, czyli największej w  świecie Zielonego Robota nieoficjalnej dystrybucji systemu.

Przypomnijmy, że najnowsza odsłona systemu to m.in. autoobrót ekranu głównego w Nexus 7, usprawnienia paska notyfikacji oraz wiele poprawek dotyczących stabilności i szybkości działania.

Źródło: XDA

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Rafał Kaczor

Nazywam się Rafał Kaczor i od kilku lat jestem entuzjastą technologii mobilnych. Na początku 2011 roku zetknąłem się z systemem Android i od razu - poza paroma mankamentami - przypadł mi on do gustu. Od tamtej pory sporo czasu spędzam na modowaniu wielu urządzeń z Zielonym Robotem, poznawaniu kolejnych edycji platformy oraz propagowaniu rozwoju cyfrowego wśród polskiej młodzieży. Wolny czas spędzam na zabawie z mobilną technologią, grze w piłkę nożną oraz rozwijaniu takich zainteresowań jak historia i polska stara motoryzacja. Aktualnie pracuję jako redaktor na portalu Android.com.pl, przez co realizuję swoje pasje dotyczące branży IT oraz dziennikarstwa.