Koniec ciepłego wakacyjnego okresu przejawia się tak zwaną jesienną chandrą. Wygląda na to, że HTC również nie ma się z czego cieszyć. W sieci pojawiły się wyniki finansowe tajwańskiego producenta obejmujące trzeci kwartał bieżącego roku. Nie ma się co oszukiwać, jest tragicznie. Jak się okazuje jest  to czwarty kwartał pod rząd w którym HTC odnotowało spadek zysków. Oczywiście firma zanotowała nadal pewien zysk, jednak jest on niewielki.

Przejdźmy trochę do konkretów, HTC osiągnęło w Q3 2012 zysk netto w wysokości 133,2 milionów dolarów oraz przychody na poziomie 2,4 miliarda dolarów. Oczywiście możemy to porównać do wyników z zeszłego roku, kiedy to w analogicznym okresie zysk netto tej firmy wyniósł 636,5 milionów dolarów przy 4.64 miliarda dolarów przychodów (79% spadku!).

HTC wydało w tym roku kilka ciekawych urządzeń, w tym całą serię One, niestety ich sprzedaż nie była tak wysoka jak można było się tego spodziewać. Miejmy nadzieję, że linia telefonów z Windows Phone oraz odświeżony flagowiec One X+ poprawią sytuację firmy.

Źródło: HTC

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Redaktor