ice_cream_sandwich_720

Wsparcie producenta w kontekście systemu Android jest bardzo ważną sprawą, o czym nikogo nie trzeba przekonywać. Wsparcia swoim produktom stara się nie odmawiać Sony – wczoraj informowaliśmy o aktualizacji smartfonów Xperia, natomiast nowe oprogramowanie otrzymał także Sony Tablet S.

Urządzenie ponownie otrzymać ma metodą OTA, czyli bezprzewodowo, Androida 4.0.3 Ice Cream Sandwich, jednak z kilkoma usprawnieniami znanymi z Sony Xperii Tablet S. W aktualizacji zawarty zostanie system zarządzania kontami użytkowników, aby z tabletu korzystać mogło kilka osób. Inne usprawnienia to rozbudowana aplikacja Walkman oraz Album, łączący materiały zdjęciowe i filmowe.

sony_tablet_s_00

W ROMie znajdzie się również miejsce dla tzw. Mini-aplikacji, czyli programów które na stałe można „przypiąć” w obrębie wyświetlacza, aby korzystać z nich nawet w innych aplikacjach. Wśród nich są kalendarz, przeglądarka i widgety. Wydaje się to być bardzo przydatną funkcją.

Uważacie, że wsparcie Sony jest wystarczające i można je nazywać „wzorcowym” w świecie Androida?

Źródło:  androidguys

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Rafał Kaczor

Nazywam się Rafał Kaczor i od kilku lat jestem entuzjastą technologii mobilnych. Na początku 2011 roku zetknąłem się z systemem Android i od razu - poza paroma mankamentami - przypadł mi on do gustu. Od tamtej pory sporo czasu spędzam na modowaniu wielu urządzeń z Zielonym Robotem, poznawaniu kolejnych edycji platformy oraz propagowaniu rozwoju cyfrowego wśród polskiej młodzieży. Wolny czas spędzam na zabawie z mobilną technologią, grze w piłkę nożną oraz rozwijaniu takich zainteresowań jak historia i polska stara motoryzacja. Aktualnie pracuję jako redaktor na portalu Android.com.pl, przez co realizuję swoje pasje dotyczące branży IT oraz dziennikarstwa.