Sony-Xperia-Z5-Made-for-James-Bond-007-640x471

 

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Zaprezentowane podczas wrześniowych targów IFA w Berlinie nowe Xperie z serii Z5 otrzymały właśnie aktualizację oprogramowania systemowego, która wprowadza łatkę luki Stagefright, o której jest głośno od kilku miesięcy. Nowe oprogramowanie otrzymało oznaczenie 32.0.A.6.152, waży 281MB i jest dostępne dla wszystkich urządzeń z serii Xperia Z5, w tym wersji Compact czy zwykłej Z5 w wariancie Dual Sim. Jest to system Android Lollipop 5.1.1. Zmiany jednak nie kończą się na załataniu wspomnianej luki, lecz objęły także:

 

  • poprawę wydajności kamery
  • poprawę temperatury układu
  • poprawki działania skanera odcisków
  • poprawki w interfejsie

 

z5-update

 

Sony rozpoczęło już dystrybucję aktualizacji w kanale OTA w wybranych regionach. Można też skorzystać z dostępnej na komputerach PC aplikacji PC Companion. Jeśli oba sposoby zawiodą, to bez problemu można w sieci znaleźć gotowe pliki systemu do instalacji na własną rękę za pomocą narzędzia Flashtool.

 

Wasza Z5 lub Z5 Compact dostała już tą aktualizację?

 

Źródło:XperiaBlog.net
Adrian Smorąg