[WIT #11] Bardzo prosty system z budżetowymi smartfonami – co słychać u Firefox OS?

Adam Lulek Adam Lulek Newsy
Firefox OS
FirefoxOS - smartfony

 
Firefox OS to system przeznaczony na budżetowe smartfony. Całość (platforma + telefon) stworzona została przede wszystkim z myślą o rynkach wschodzących i rozwijających się. Według danych ze strony internetowej Mozilli, Firefox OS przyniósł otwartość, dostępność i możliwości do 29 krajów, gdzie miało miejsce ponad 50 premier oraz w co zaangażowało się 14 międzynarodowych operatorów – w 2015 roku ta tendencja nie ustaje.
Jak on się reklamuje? Otóż: Firefox OS dopasuje się do Twojego stylu życia i dzięki dynamicznemu wyszukiwaniu aplikacji dokładnie to robi. Zacznij wpisywać frazę, aby mieć szybki i łatwy dostęp do powiązanych aplikacji i lokalnej zawartości. Proste i funkcjonalne — właśnie takie powinno być wyszukiwanie.
 
Czym dokładnie charakteryzuje się system?
– prostym, płynnym, intuicyjnym przewijaniem, na jednym ekranie, na którym znajdziemy wszystko czego potrzebujemy,
– szybkim wyszukiwaniem, zarówno sklepu jak i wyszukiwarki
– szybkie przełączanie między aplikacjami, jednym ruchem palca.
 
FirefoxMarketplace
 
Brzmi znajomo. Nie ma tu jednak niczego specjalnego, ale czy powinno być? Raczej nie, ponieważ system ten nie celuje w klienta oczekującego „fajerwerków”. Podobna sytuacja ma miejsce w sklepie Firefoxa. Spójrzcie jak wygląda strona główna marketplace.firefox.com. Jest ona bardzo prosta.
 

 
Warto zobaczyć również jakie smartfony można kupić. Wśród marek znajdziemy tutaj między innymi Alcatel, ZTE czy LG. Dostępne one są dla takich krajów jak np. Urugwaj, Senegal, Salwador, Gwatemala, Nikaragua, Madagaskar. Niestety wśród nich nie zauważyłem Polski (mimo, że cała platforma jest dostępna na naszym rynku).
 
Od roku nic ważniejszego w ekosystemie się nie wydarzyło. Platforma jest jedynie wdrażana w coraz większej ilości nowych rynków. Co do aktualizacji, przez ostatni rok, żadnego większego update’u nie było.

źródło: własne, firefox OS

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy