ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
użytkownicy smartwatchy są bardziej aktywni

Czy użytkownicy smartwatchy są bardziej aktywni od innych ludzi? Oto wyniki badania

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Samsung zlecił przeprowadzenie badania sprawdzającego, czy technologia wpływa na to, jak o siebie dbamy. Użytkownicy smartwatchy są bardziej aktywni od osób, które z inteligentnych zegarków nie korzystają – to jeden z wniosków z badania. Wyniki pokazują silny związek między korzystaniem z elektronicznego asystenta a dbaniem o dietę, wypoczynek i profilaktykę prozdrowotną.

Użytkownicy smartwatchy są bardziej aktywni – z czego to wynika?

fot. Samsung

Agencja SW RESEARCH, działając na zlecenie Samsunga, zapytała w październiku ubiegłego roku reprezentatywną grupę 1014 polskich internautów o to, jak dbają o siebie na co dzień. Okazało się, że 57% ankietowanych jest zadowolonych ze stanu zdrowia, lecz tylko 34% z nich monitoruje podstawowe parametry swojego ciała.

Wyniki badania pokazują, że istnieje związek pomiędzy korzystaniem ze smartwatcha a oceną aktywności fizycznej i dbania o zdrowie:

  • Osoby korzystające ze smartwatchy o 20 punktów procentowych lepiej oceniają swój stan zdrowia, niż osoby, które nie używają inteligentnego zegarka
  • 81% użytkowników smartwatchy twierdzi, że ma zdrową dietę. Takie samo zdanie ma 62% osób bez inteligentnego zegarka
  • 39% użytkowników smartwatchy zwraca uwagę na kaloryczność posiłków. Tak samo postępuje 19% osób, które smartwatcha nie używają
  • Osoby korzystające z inteligentnych zegarków 17% częściej dostarczają organizmowi odpowiednią ilość płynów, niż osoby bez smartwatchy

Choć 57% respondentów oceniło jakość swojego snu jako odpowiednią, tylko 17% z nich zadeklarowało, że kontroluje jego parametry. To w zdecydowanej większości użytkownicy smartwatchy. Użytkownicy smartwatchy średnio 10% częściej podejmują działania sprzyjające lepszemu wypoczynkowi, takie jak regularne wietrzenie sypialni czy spożywanie posiłku 3 godziny przed snem – przekonuje Samsung.

19% ankietowanych użytkowników smartwatchy twierdzi, że trenuje codziennie. To o 10% więcej niż w przypadku osób bez inteligentnych zegarków. Najczęściej podejmowanymi aktywnościami przez badanych są spacery (53%), jazda na rowerze (43%), gimnastyka (28%) oraz bieganie (26%). Osoby korzystające z inteligentnych zegarków bardziej pozytywnie oceniają swoją sprawność i częściej deklarują, że aktywność fizyczna jest ważnym aspektem życia.

Zaledwie 34% uczestników badania stwierdziło, że monitoruje podstawowe parametry swojego ciała (ciśnienie krwi, tętno, poziom tlenu we krwi, temperaturę, wagę, BMI). 1/3 respondentów nie widzi potrzeby, aby to robić, czuje się dobrze. Co czwarty z badanych twierdzi, że zwyczajnie nie ma na to czasu, a 20% przyznaje, że nie ma do tego narzędzi lub nie wie, jak to robić, bądź na co zwracać uwagę (14%) – wyjaśnia Samsung.

źródło: informacja prasowa, zdjęcie główne: Alexander Redl/Unsplash

Sprawdź najnowsze wpisy