ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

NASA wydaje przewodnik klimatyczny! Wszystko w trosce o środowisko!

Autor: Mateusz Jamroz Kategoria: Newsy

NASA doskonale zdaje sobie sprawę ze zmian klimatycznych zachodzących na świecie w ostatnich latach. Dlatego postanowili wydać przewodnik, który ma pomagać zrozumieć wspomniane zmiany.

Nasa współpracuje z FEMA

NASA pole fotowoltaiczne

NASA i Federalna Agencja Zarządzania Kryzysowego wydały przewodnik, w którym znajdują się informacje umożliwiające poznanie i zrozumienie skutków zmiany klimatu. Przewodnik zawiera różne perspektywy, historie, spostrzeżenia i zasoby dotyczące zmian klimatu. Ten powstał po to, aby pomóc osobom postronnym i organizacjom w podejmowaniu świadomych decyzji.

Obserwacje i badania Ziemi prowadzone przez NASA wspierają program klimatyczny Administracji Biden-Harrisa, który nakreśla umieszczenie kryzysu klimatycznego w centrum polityki zagranicznej i bezpieczeństwa narodowego naszego narodu. NASA pracuje ramię w ramię z FEMA, aby zapewnić społecznościom w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie zasoby, których potrzebują, aby dostosować się w obliczu ekstremalnych warunków pogodowych – które rosną z powodu zmian klimatycznych

Bill Nelson, Administrator NASA

Zaczęło się od wykładów

NASA i FEMA współorganizowały w zeszłym roku wirtualne wykłady mające na celu zaspokojenie rosnącego zapotrzebowania na dokładne, aktualne i przydatne informacje w czasie globalnych zmian klimatycznych. Podczas wykładów prelegenci dzielili się swoimi perspektywami i ścieżkami wzmacniania wspólnych działań na rzecz klimatu.

Aby sprostać temu momentowi, musimy zainwestować w inicjatywy przerywające cykle katastrof, zniszczeń i odbudowy. Nasze działania teraz będą miały bezpośredni wpływ na przyszłość. W przeszłości FEMA była krytykowana za niewystarczające działania w zakresie zmian klimatycznych. To nie będzie nasza przyszłość

Deanne Criswell, Administratorka FEMA

NASA współpracuje również z FEMA na inne sposoby związane z klimatem. Dane z badań Ziemi są zbierane przez NASA, te informują o wyborach, wspierają decyzje i kierują działaniami w celu budowania odpornych społeczności. Portal mapowania katastrof NASA zapewnia dane o bieżących wydarzeniach w czasie zbliżonym do rzeczywistego. Każdy z was może na bieżąco śledzić katastrofy naturalne, do których dochodzi na świecie.

Źródło: nasa.gov

Sprawdź najnowsze wpisy