ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

RODECaster Pro II, kombajn dla twórców audio niebawem na rynku

Autor: Mateusz Jamroz Kategoria: Newsy

Nowe dziecko ze stajni RODE to idealny przykład na to jak udoskonalić swój produkt, implementując zmiany, o które prosili użytkownicy. RODECaster Pro II to narzędzie idealne dla wszystkich, którzy obcują z audio

Design RODECastera Pro II

RODECaster PRO II

Patrząc na nowe urządzenie giganta audio, można zauważyć, że to młodszy brat bliźniak ostatniego RODECastera, który na rynku pojawił się w 2018 roku. To narzędzie stało się ulubieńcem radiowców oraz podcasterów. Wracając jednak do samego wyglądu, nowy mikser różni się umiejscowieniem klawiszy, przy okazji ekran nie jest już płaski a pochylony. Całość jest schludna, elegancka i nowoczesna.

Co oferuje RODECaster Pro II

To naprawdę uniwersalne urządzenie, do którego można podłączyć dowolne urządzenie audio i przechwycić lub udostępnić z niego dźwięk.

  • W pełni zintegrowane studio produkcji dźwięku dla streamerów, podcasterów, muzyków i twórców treści
  • Ultra-niskoszumne przedwzmacniacze Revolution Preamps
  • Cztery wysokiej jakości wejścia combo Neutrik do podłączenia mikrofonów, instrumentów i urządzeń liniowych
  • Czterordzeniowy silnik audio
  • Osiem programowalnych padów SMART

RODECaster Pro II z ulepszeniami

Nic dziwnego w tym, że kolejne urządzenie z jednej rodziny jest usprawnione względem poprzednika. Tu jednak producent postawił także na użytkowników, upraszczając korzystanie z niektórych funkcji urządzenia. Najbardziej godne uwagi ulepszenia znajdują się na górze planszy, gdzie można teraz wyraźnie zobaczyć dodanie wbudowanego GUI dla systemu efektów RODECaster Pro II. Wszystko wygląda o wiele przejrzyściej i lepiej niż wcześniej, zwłaszcza teraz, gdy pokrętła i tablicę do miksowania są ozdobione kolorowymi diodami LED. Urządzenie pozwala na załadowanie 64 efektów dźwiękowych, do aktywnego korzystania przy użyciu SMART Pads, czyli panelu po prawej stronie urządzenia. Kolejną nowością są przyciski pod wspomnianym panelem, które pozwalają na szybsze przeszukanie bazy dźwięków i przypisanie ich do SMART Pads. To funkcje, które na pewno wpadną w oko i ucho użytkownikom. Funkcję z poprzednika takie jak nagrywanie rozmów telefonicznych, czy pełne połączenie ze smartfonem prawdopodobnie pozostanie bez zmian.

Kolejne ulepszenia

Oprócz ułatwienia obsługi, druga edycja rzekomo zawiera funkcje zorientowane na wygodę, takie jak łączność Wi-Fi i Ethernet, co jest przydatne do aktualizowania oprogramowania lub nawiązywania połączeń np. z Twitchem. Urządzenie posiada na pokładzie dwa porty USB-C. RODE stwierdził w swoim komunikacie prasowym, że urządzenie posiada nawet certyfikat MFi dla urządzeń z systemem iOS na wypadek, gdyby ktoś zdecydował się przesyłać dźwięk z iPhone’a lub iPada na transmisję. Urządzenie pojawi się na rynku już za 21 dni i zostało wycenione na 699 USD ~ 3000 zł . Zamówienia przed premierowe można już składać — tu

Źródło: rode.com

Sprawdź najnowsze wpisy