nikonandroid1

Nikon, znany producent sprzętu fotograficznego, zapowiedział oficjalnie model Coolpix S800c. Czego możemy się spodziewać po pierwszym aparacie pracującym pod kontrolą systemu Android?

Mimo że Polaroid pokazywał prototyp swojego aparatu z Androidem jeszcze na targach CES, to właśnie S800c od Nikona będzie pierwszym dostępnym w sprzedaży aparatem działającym pod kontrolą tego najpopularniejszego mobilnego systemu. Pod względem sprzętowym jest to dość typowy kompakt, wyposażony w matrycę BSI CMOS o rozdzielczości 16 megapikseli, oraz obiektyw z 10-krotnym zoomem (25-250 mm).

nikonandroid2Co wyróżnia urządzenie spośród innych to 3.5-calowy dotykowy ekran OLED o rozdzielczości 800×480, obsługa Wi-Fi i GPS oraz… Android 2.3 na pokładzie (z dostępem do Google Play). Aparat posiadać będzie też 4 GB wewnętrznej pamięci. Dzięki Androidowi i Wi-Fi możliwe będzie m.in. udostępnianie wykonanych zdjęć na portalach społecznościowych.

Nikon S800c dostępny ma być dostępny w sprzedaży już w przyszłym miesiącu. Sugerowana cena to 350 dolarów. Podzielcie się swoją opinią na ten temat, czy Android ma szansę sprawdzić się w sprzęcie fotograficznym?

źródła: engadget.com, phandroid.com, nikon.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Krzysztof Podlaszewski

Moje zainteresowania skupiają się głównie wokół gier wideo, komputerów i ogólnie nowych technologii. Interesuję się również fotografią. Moją pasją i ulubionym sportem jest snowboarding.