ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Aparat Nikona z Androidem oficjalnie zaprezentowany

Autor: Krzysztof Podlaszewski Kategoria: Newsy
nikonandroid1

Nikon, znany producent sprzętu fotograficznego, zapowiedział oficjalnie model Coolpix S800c. Czego możemy się spodziewać po pierwszym aparacie pracującym pod kontrolą systemu Android?

Mimo że Polaroid pokazywał prototyp swojego aparatu z Androidem jeszcze na targach CES, to właśnie S800c od Nikona będzie pierwszym dostępnym w sprzedaży aparatem działającym pod kontrolą tego najpopularniejszego mobilnego systemu. Pod względem sprzętowym jest to dość typowy kompakt, wyposażony w matrycę BSI CMOS o rozdzielczości 16 megapikseli, oraz obiektyw z 10-krotnym zoomem (25-250 mm).

nikonandroid2Co wyróżnia urządzenie spośród innych to 3.5-calowy dotykowy ekran OLED o rozdzielczości 800×480, obsługa Wi-Fi i GPS oraz… Android 2.3 na pokładzie (z dostępem do Google Play). Aparat posiadać będzie też 4 GB wewnętrznej pamięci. Dzięki Androidowi i Wi-Fi możliwe będzie m.in. udostępnianie wykonanych zdjęć na portalach społecznościowych.

Nikon S800c dostępny ma być dostępny w sprzedaży już w przyszłym miesiącu. Sugerowana cena to 350 dolarów. Podzielcie się swoją opinią na ten temat, czy Android ma szansę sprawdzić się w sprzęcie fotograficznym?

źródła: engadget.com, phandroid.com, nikon.com

Sprawdź najnowsze wpisy