Sony podaje oficjalne wyniki sprzedaży PS5 – nie są zadowalające

Mateusz Jamroz Mateusz Jamroz Newsy

Dziś sony ogłosiło swoje wyniki finansowe za rok fiskalny 2022. Niestety przypuszczenia Japońskiego giganta nie spełniły się. Zatem jak wygląda podsumowanie? Zapraszam

Miniony rok fiskalny

Sony w minionym roku fiskalnym sprzedało 11,5 miliona konsol nowej generacji. Początkowe założenia zakładały, że firma w tym okresie sprzeda ponad 14,8 mln urządzeń. Niestety tak się nie stało i koncern przeliczył się dość poważnie. Cała ta sytuacja może być spowodowana brakami w mikro przekaźnikach produkowanych przez Tajwan. Sami dobrze wiecie jak, było i w zasadzie jak jest z dostępnością PlayStation 5.

Wróżenie z fusów

Sony po raz kolejny zakłada, że w przyszłym roku fiskalnym na pewno uda się podnieść sprzedaż najnowszej konsoli. Korporacja spodziewa się, że sprzedaż wzrośnie o 34%. Wzrosty spodziewane są ze względu na lepszą dostępność konsol i urządzeń peryferyjnych, a także poprzez większa sprzedaż gier. Jednak sam dochód może spaść o kolejne 41,1 miliarda jenów ze względu na koszt rozwoju w istniejących studiach.

Przeczytaj także: Gdzie kupić PlayStation 5 – konsola Sony jest dostępna i możesz ją kupić, ale cena…

Trochę dobrych wieści dla systemu PlayStation

W dodatkowej dokumentacji pojawia się także informacja o tym, ze łączna liczba subskrybentów PlayStation Plus na dzień 31 marca wynosiła ponad 47 milionów. Natomiast witryna PlayStation Network zarejestrowała ponad 106 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie.

A co wy myślicie na temat tych liczb? Czy waszym zdaniem Sony ma powody do zadowolenia? Dajcie znać w komentarzach!

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy