InPost będzie droższy – od 1 maja wysyłki paczkomatem i kurierem znowu w górę

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

InPost podnosił już ceny swoich usług w kwietniu, ale poinformowano, że kolejna podwyżka nastąpi już 1 maja 2022. Wprawdzie nie będzie ona duża, ale tutaj wiele zależy od tego, jak wiele i jak często korzystamy z usług firmy. Więcej przyjdzie nam zapłacić za wysyłki z wykorzystaniem paczkomatów, ale także i przesyłki kurierskie. Jak wygląda nowy cennik usług InPost?

InPost podnosi ceny – nowy cennik od 1 maja 2022

InPost logo

Zacznijmy od tego, że zapowiadane na 1 maja podwyżki, nie będą dotyczyć wszystkiego. Bez zmian mają pozostać usługi dodatkowe, czyli np. ubezpieczenie lub weryfikacja rozmiaru paczki przy zmianie gabarytu. Klienci indywidualni będą za to musieli zapłacić więcej przy okazji wysyłania paczek z wykorzystaniem paczkomatów i wysyłki kurierskie. Tak prezentują się nowe ceny, które będą obowiązywać od 1 maja 2022 roku.

Wysyłka paczkomatem – cena dla klientów indywidualnych

  • Gabaryt A – 14,69 złotych (obecnie 13,99 zł)
  • Gabaryt B – 15,69 złotych (obecnie 14,99 zł)
  • Gabaryt C – 17,39 złotych (obecnie 16,49 zł)

Widać więc, ze zmiany są niewielkie, ponieważ podwyżki wynoszą 70 i 90 groszy od paczki. Jednak w przypadku częstego wysyłania, mogą być zauważalne dla portfela. Jednak InPost dalej pozostaje jednym z najtańszych opcji, jeżeli chodzi o wysyłki kurierskie, a duża liczba paczkomatów sprawia, że z usług firmy korzysta się wyjątkowo często. Zważywszy na to, jak wyglądają ceny paliwa oraz inflację, można było się spodziewać kolejnej podwyżki cen. Wprawdzie nie tak szybko, ale niestety było to do przewidzenia.

Zobacz też: Co ciekawego Netflix proponuje na świąteczny weekend?

Wysyłka kurierem – cena dla klientów detalicznych

  • Gabaryt A – 15,79 złotych (obecnie 14,99 zł)
  • Gabaryt B – 17,29 złotych (obecnie 16,49 zł)
  • Gabaryt C – 20,99 złotych (obecnie 19,99 zł)
  • Gabaryt D – 29,99 złotych (obecnie 28,49 zł)

Tutaj zmiany też nie są ogromne, bo największa podwyżka wynosi 1,5 zł. Jednak ponownie liczyć może się liczba wysyłanych paczek. Jednocześnie klienci biznesowi muszą przygotować się na większe wydatki, ponieważ od 1 maja 2022 roku opłata paliwowa w Usługach Paczkomatowych i Kurierskich wzrasta z  8% do 13%. Regulaminy oraz cenniki znajdziecie na stronie InPost.

Źródło: InPost

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy