sony xperia z5 compact premium fadkoaskldaslkd

 

Odkąd Sony w pełni wykupiło udziały Ericssona w firmie opartej na zasadzie joint-venture nastało wiele zmian. Japończycy chcieli wprowadzić oddział mobilny na wyższy szczebel toteż nie dziwi nikogo fakt, że skupiono się przede wszystkim na flagowych modelach, a pierwszym zaprezentowanym smartfonem Sony była Xperia Z.

 

Targi IFA przyniosły już szóstą odmianę najwyżej stawianego telefonu w portfolio Japończyków i tak oto poznaliśmy Xperię Z5. Pamiętajmy, że pierwsza Xperia Z została pokazana prawie 3 lata temu, w styczniu 2013 roku. Mimo wszystko, jeden z fanów firmy postanowił zobaczyć jak na przestrzeni lat zmieniała się wizja flagowej serii Sony:

 

xperia z sony rodzina z2 z3 z1 z4 z5 z3+ rozwoj

 

Oczywiście najlepiej to widać od boku, gdyż przód i tył nie były w radykalny sposób zmieniane. Oczywiście kwestie specyfikacji można zostawić na dalszym planie. Jednak powyższa grafika doskonale pokazuje, że przez pierwsze trzy serie Sony jeszcze chciało coś zmieniać, a później? Xperia Z3 wyznaczyła nowy design, który został niemalże powielony przez Z3+/Z4, a także Z5. Oczywiście w międzyczasie zlikwidowano zaślepkę portu MicroUSB i uczyniono go wodoodpornym samym w sobie, a także ostatnio dodano czytnik linii papilarnych. Jednak Xperia Z2 także się wyróżnia – jest zdecydowanie największa, kolorystycznie najbardziej rzuca się w oczy, ale też dla wielu ma najlepsze rozmieszczenie klawiszy.

 

W takim razie jakie wnioski Wy jesteście w stanie wyciągnąć patrząc na rozwój flagowych smartfonów Sony? Który model według Was jest najlepszy? Który sprawił, że dzisiaj sytuacja finansowa mobilnego oddziału firmy wygląda jak wygląda?

 

 

źródło: xperia-blog

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.