OnLive to firma, która oferuje usługi dla graczy w chmurze, a ponadto sprzedaje kontrolery gier dla smartfonów i tabletów z zainstalowanym Androidem. Dzięki zastosowaniu rozwiązań tego koncernu w ciągu chwili nasze urządzenie może być przenośną konsolą do gier, z której możemy skorzystać w każdym miejscu (choć niestety nie dla wszystkich, np. Polacy nie mają możliwości zainstalowania dedykowanej aplikacji).

W związku z tym, że OnLive nie wspiera jeszcze ani Nexusa 7, ani Androida 4.1, a wielu użytkowników pytało się o stanowisko firmy w kwestii dostępności usług zwłaszcza dla tabletu Google, koncern postanowił oficjalnie wypowiedzieć się na ten temat. Z komunikatu, który opublikował wynika, że w najbliższym czasie użytkownicy Nexusa 7 będą mogli skorzystać z odpowiedniego urządzenia, ale dokładna data premiery na razie pozostała nieznana. Nexus 7 wydaje się być idealnym rozwiązaniem do grania dzięki obecności Tegry 3, więc zapewne OnLive będzie starał się dość szybko udostępnić rozwiązanie dla tego urządzenia.

Źródło: Engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Cezary Zapała

W redakcji pracowałem od stycznia 2012 do maja 2013 roku. Wcześniej zaś pisałem do e-zinu ActionMag Komputery. Aktualnie jestem właścicielem agencji kreatywnej Media Machine. Wolny czas, którego niestety mam coraz mniej poświęcam na zgłębianie informacji z takich dziedzin jak prawo, webmastering, trendy w Sieci, marketing oraz inwestycje budowlane.