Here WeGo

Najlepsza nawigacja to… nie Mapy Google, a przynajmniej tak uważają analitycy

2 minuty czytania
Komentarze

Jaka jest najlepsza nawigacja na rynku? Zapewne wiele osób wskaże tutaj na Mapy Google, które bardzo zyskały na popularności w ciągu ostatnich kilku lat. Jednak nie sama popularność ma tutaj znaczenie, a przynajmniej takie wnioski można wyciągnąć z raportu przygotowanego przez Counterpoint. Według niego Mapy Google wcale nie są najlepszą nawigacją z jakiej można obecnie korzystać.

Najlepsza nawigacja – Mapy Google ustępują miejsca Here WeGo

Chyba każdy kto prowadzi samochód w jakimś momencie swojego życia korzystał z nawigacji. Czasem tej wprowadzonej w system samochodu, a czasem z aplikacji w smartfonie. Niezależnie od wykorzystywanego do tego urządzenia, wrażenia można mieć różne. Zdarza się przecież tak, że nawigacja poprowadzi nas trasą, która zamiast oszczędzić czas, tylko go wydłuży. Tutaj nie ma reguły, ale niektóre rozwiązania są popularniejsze i po prostu lepsze od innych. Mapy Google zaliczają się do ścisłej czołówki, a już na pewno pod względem popularności.

Jednak agencja Counterpoint Research po przeprowadzeniu swoich badań stwierdziła, że Mapy Google ustępują pod praktycznie każdym względem mapom Here. Pod lupę wzięto ponad 25 najpopularniejszych nawigacji i oceniono je w siedmiu kategoriach. Były to: jakość map, precyzja nawigacji, usługi lokalizacyjne, platforma, ekosystem deweloperów, partnerzy oraz wzrost roli klientów od ostatniej aktualizacji. Łącznie można było zdobyć 660 punktów. Mapy Google zdobyły ich 451, a Here aż 516. Trzecie miejsce należy do TomTom, gdzie udało się uzbierać 387 punktów.

Zobacz też: Jak tworzyć silne hasła – poznajcie porady od CERT Polska.

Here należało kiedyś do Nokii i firma była uznawana za jedną z najlepszych w tym, co robiła. Kiedy Nokia pozbyła się swojego działu mobilnego, a ten trafi w ręce Microsoftu, trochę się pozmieniało. Najbardziej ucierpiało na tym Here, które po jakimś czasie trafiło pod skrzydła firmy motoryzacyjnej mającej pod sobą m.in. Audi czy Grupę BMW. Nawigacja Here (aplikacja Here WeGo) uznana została przez Counterpoint za najlepszą. Waszym zdaniem to zasłużone miejsce na podium?

Źródło: Counterpoint