Tesla Cybertruck i długa wycieraczka

Tesla przenosi premierę Cybertrucka na 2023 rok

2 minuty czytania
Komentarze

Firma Elona Muska po raz kolejny została zmuszona do przesunięcia premiery swojego produkty. Tym razem według najnowszych doniesień dojdzie do poważnego opóźnienia debiutu wyczekiwanego Cybertrucka.

Premiera Cybertrucka jednak w 2023 roku

Premiera Cybertrucka

Według agencji prasowej Reuters, firma Tesla po raz kolejny po cichu przesunęła premierę Cybertrucka na przyszły rok. Producent samochodów elektrycznych ma zamiar rozpocząć tworzenie pierwszych modeli pickupa do końca pierwszego kwartału 2023 roku. Wcześniejsze informacje sugerowały, że proces ten ma zacząć się jeszcze w tym roku. Należy pamiętać, że to nie pierwszy raz kiedy Elon Musk przesuwa premierę pojazdu.

Zobacz też: Cyberquad już w obiegu! Cena na eBayu sięga 5000 dolarów

Tesla nie poinformowała jeszcze w oficjalny sposób o opóźnieniu. Jednakże firma usunęła ze swojej strony internetowej informację o tym, że Cybertruck zostanie wydany w 2022 roku. W listopadzie jeden z użytkowników Twittera poprosił Elona Muska o aktualizację na temat wyczekiwanego pojazdu. Właściciel Tesli odpowiedział wówczas, że jego firma zmaga się z problemami w dostawach oraz że przekaże więcej informacji podczas panelu zaplanowanego na 26 stycznia.

Agencja prasowa Reuters informuje również, że Tesla na początku produkcji Cybertrucka będzie ograniczona produkcyjnie. Z czasem jednak Elon Musk będzie mógł zwiększyć liczbę produkowanych pojazdów. Pierwsza prezentacja Cybertrucka miała miejsce w 2019 roku podczas dużego eventu. W trakcie trwania tego wydarzenia Musk powiedział, że produkcja pojazdu rozpocznie się pod koniec 2021 roku. Następnie podczas specjalnego panelu w styczniu 2021 roku właściciel firmy powiedział, że spodziewa się jedynie stworzenia kilku egzemplarzy samochodu w trwającym roku, a produkcja masowa rozpocznie się w 2022. Po ponad dwóch latach od pierwszej prezentacji pojazdu wszystko wskazuje na to, że Cybertrucka najszybciej zobaczymy w 2023 roku.

Źródło: Engadget

Motyw