Bluetooth Auracast

Ten przenośny głośnik Bluetooth jest zasilany światłem

2 minuty czytania
Komentarze

W zeszłym miesiącu Exeger i Mayht ogłosiły współpracę w celu stworzenia przenośnego głośnika Bluetooth, który jest zasilany światłem. Na targach CES 2022 obie te firmy zaprezentowały prototyp tego niezwykłego urządzenia. Tym, co je wyróżnia, jest brak widocznych paneli fotowoltaicznych, oraz fakt, że do produkcji energii służy cała obudowa urządzenia. Jednak sam przetwornik urządzenia także jest innowacyjny na tle konkurencji.

Głośnik Bluetooth zasilany światłem

Głośnik Bluetooth zasilany światłem

Szwedzka firma Exeger produkuje Powerfoyle: materiał, który może przekształcić naturalne i otaczające światło w energię. Z kolei holenderski startup Mayht stoi za technologią audio o nazwie Heartmotion. Producent ten twierdzi, że wymyślił na nowo rdzeń przetwornika głośnikowego, aby umożliwić stworzenie głośników, które mogą być ponad 10 razy bardziej kompaktowe niż inne modele, bez utraty jakości dźwięku lub basów. Co jednak ważniejsze z punktu widzenia konstrukcji przetworniki Mayhta potrzebują mniej energii niż podobne urządzenia audio, więc ogniwa słoneczne są wystarczającym źródłem zasilania dla głośnika.

Zobacz też: Tak wygląda OnePlus 10 Pro – trzeba się będzie przyzwyczaić, ale ma to swój urok

Szczegóły dotyczące specyfikacji głośnika pozostają niejasne, np. jaki procent powierzchni urządzenia pokryty jest materiałem Powerfoyle. Biorąc jednak pod uwagę, że głośnik będzie potrzebował sporej ilości ogniw słonecznych, aby sprostać deklaracjom producentów, którzy twierdzą, że ma on nieograniczoną żywotność baterii, to musi być to niemal cała obudowa. Czy głośnik będzie w stanie zapewnić solidną jakość dźwięku, to się dopiero okaże. Fizyczny rozmiar przetwornika i głębokość obudowy to kluczowe czynniki wpływające na to, jak głośniki generują bas. Ciekawe więc czy i ten problem udało się w jakiś sposób obejść w tej konstrukcji?

Źródło: Engadget

Motyw