ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
OnePlus 10 Pro

Tak wygląda OnePlus 10 Pro – trzeba się będzie przyzwyczaić, ale ma to swój urok

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Data premiery OnePlus 10 i OnePlus 10 Pro nie jest już tajemnicą. To dobra wiadomość, a zła jest taka, że mówimy tutaj o premierze smartfonów w Chinach. Na to, by sprzęty pokazały się oficjalnie w Europie przyjdzie nam poczekać jeszcze kilka miesięcy. Najprawdopodobniej jednak zobaczymy urządzenia w Europie wiosną tego roku. Co już wiemy o nowych OnePlus-ach?

Data premiery OnePlus 10 i pierwsze zdjęcia

OnePlus 10 Pro

Teoretycznie premiera OnaPlus 10 i OnePlus 10 Pro miała odbyć się dziś, a tak przynajmniej wynikało z pierwszych przecieków na ten temat. Jednak zamiast tego dostaliśmy po prostu potwierdzenie daty samego wydarzenia. Premiera OnePlus 10 oraz OnePlus 10 Pro odbędzie się 11 stycznia 2022 roku, czyli równo za tydzień. Wprawdzie zapowiedź na samo wydarzenie odnosi się tylko do wersji Pro urządzenia, to najprawdopodobniej zobaczymy także podstawowego smartfona. Na Weibo pojawiły się także oficjalne grafiki, które pokazują sprzęt. I teraz można już powiedzieć, że przecieki na temat wyglądu OnePlus 10 Pro się sprawdziły.

Fanów marki czeka spora zmiana, ponieważ plecki urządzenia dość mocno różnią się od tego, do czego zdążyli się już przyzwyczaić. Wyspa aparatów mocno odcinała się będzie od samego tyłu i częściowo zachodziła na krawędź z jednej strony. Widać też sporo zaokrągleń, a do tego jeszcze mocno wyeksponowano logo Hasselblad. Widać więc, że OnePlus kontynuuje współpracę z marką, która w poprzednim sprzęcie zaowocowała trybem XPan. Na grafikach widać też, że OnePlus 10 Pro dostępny będzie w przynajmniej dwóch wersjach kolorystycznych – czarnej oraz zielonej.

Zobacz też: Amazon Prime Gaming na styczeń 2022 z mocną ofertą.

Nie znamy jeszcze specyfikacji OnePlus 10 Pro, ale najprawdopodobniej na pokładzie znajdzie się procesor Snapdragon 8 Gen 1. Do tego ma dojść także szybkie ładowanie 80 W (kabel, 50 W bezprzewodowo), a główna kamera będzie miała matrycę 50 Mpix. Oprócz niej pojawi się jeszcze 48 oraz 8 Mpix. Za tydzień dowiemy się już wszystkiego.

Źródło: GSM Arena / Weibo / Twitter

Sprawdź najnowsze wpisy