ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Smartwatch od Huawei z Android Wear także dla urządzeń Apple? Google otwiera się na iOS

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
huawei watch android wear ifa berlin ios

Android Wear ma jeszcze sporo braków, ale w ogólnej mierze jest to bardzo ciekawa platforma, która wciąż się rozwija i z każdą aktualizacją zyskuje brakujące funkcje. Najprawdopodobniej niedługo może pojawić się jeszcze jedna poprawka, która teraz została odkryta za sprawą nadchodzącego Huawei Watcha.

Smartwatch od Chińczyków będzie oczywiście pracował na platformie Android Wear, a także będzie miał bardzo szeroką gamę dostępnych wersji. Tym samym, za najtańszą propozycje przyjdzie nam zapłacić około 1300 złotych (czarny, skórzany pasek i stalowa koperta), a za najdroższą aż 3000 złotych, gdy do gry wejdzie złoto. W kwestii specyfikacji, Watch wygląda następująco:

  • 1,4-calowy, okrągły wyświetlacz AMOLED (400×400);
  • układ Snapdragon 400;
  • 512 MB RAM;
  • 4 GB wbudowanej pamięci dla użytkownika;
  • akumulator o pojemności 300 mAh.

Coś jest zaskakującego? Nie, to typowe dane techniczne dla smartwatchy z Android Wear, ale na stronie Amazonu – która jest już niedostępna – pojawiła się wzmianka, że zegarek Huawei będzie współpracował z platformami Android (od 4.3 w górę) oraz… iOS (od 8.2 górę). Póki co jest to nie możliwe, ale Google już jakiś czas temu miało chrapkę na otwarcie się dla produktów Apple, co oczywiście byłoby świetnym krokiem naprzód.

W takim razie to Huawei przedstawi nowość od Google i pokaże możliwość współpracy smartwatchy opartych na platformie Android Wear z iPhone’ami oraz iPadami? Wszystko na to wskazuje, a całość zapewne zostanie oficjalnie powiedziana podczas targów IFA w Berlinie. Uważacie, że ten ruch Google zostanie dobrze przyjęty?

źródło: Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy