ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Facebook rezygnuje z rozpoznawania  twarzy

Ray-Ban Stories dostaną aktualizację — okulary będą obsługiwać Messengera

Autor: Borys Francuz Kategoria: Newsy

Inteligentne okulary Ray-Ban Stories zostaną niedługo zaktualizowane. Nowe oprogramowanie ma dodać opcję korzystania z aplikacji Messengera.

Ray-Ban Stories i głośna aktualizacja

Okulary Facebooka zagrożeniem dla prywatności?

Wyposażone w podwójne zintegrowane kamery inteligentne okulary Ray-Ban Stories umożliwią wysyłanie i odbieranie wiadomości z Messengera. Będzie można tego dokonać bezpośrednio z twarzy. O aktualizacji donosi sam dyrektor generalny konglomeratu Meta — Mark Zuckerberg.

Amerykanin informuje, że wprowadzane funkcje to dopiero początek ulepszania produktu, który powstał we współpracy z właścicielem marki Ray-Ban włoską grupą Luxottica. Zuckerberg donosi ponadto, że użytkownicy będą mogli używać wbudowanych mikrofonów, głośników i asystenta do wysyłania i odczytywania wiadomości. Kolejną opcją ma być wykonywanie połączeń audio za pomocą aplikacji Messenger. Przedsiębiorca obiecuje również, że w 2022 roku pojawią się kolejne aktualizacje.

Zobacz też: OPPO Find N – można się zakochać w tym kompaktowym składaku

Sprawienie, że Ray-Ban Stories staną się urządzeniem komunikacyjnym na miarę gadżetu Jamesa Bonda, oznacza, że ​​okulary zyskają na rozgłosie i zwiększy się na nie popyt. Głównym punktem sprzedażowym okularów jest to, że dzięki nim użytkownicy posiadają aparat tuż przed oczami. Warto pamiętać, że gdy urządzenie po raz pierwszy pojawiło się na rynku, nie oferowało wiele więcej. Wówczas było można użyć asystenta do robienia filmów i zdjęć. Okulary mogły pełnić także funkcję słuchawek bezprzewodowych, ale poza tym nie było zbyt wielu inteligentnych funkcji.

Aktualizacja powinna również wprowadzić pewne ulepszenia. Użytkownicy traktujący Stories jak słuchawki będą mogli w niedalekiej przyszłości kontrolować głośność i śledzić odtwarzanie muzyki za pomocą głosu. Jeśli użycie touchpada wbudowanego w ramki nie będzie aktualnie możliwe, urządzenie wybudzi hasło głosowe — Hej Facebook, pauza.

Cena, jaką trzeba zapłacić za okulary Ray-Ban Stories zależy od ich wzoru. Aktualnie oficjalna strona sprzedawcy oferuje trzy modele inteligentnych okularów. Każdy z nich w podstawowej kolorystce kosztuje 299 dolarów (1216 złotych). Niestandardowe wzory zwiększają cenę do 329 lub 379 dolarów (odpowiednio 1338 i 1541 złotych).

Źródło: The Verge

Sprawdź najnowsze wpisy