Czemu S Pen psuje Galaxy Note 5? Zobaczcie jak to rozwiązał Samsung

Newsy

galaxy note 5 stylus s pen samsung budowa uszkodzenie

 

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Ostatnio informowaliśmy Was o niekorzystnej zmianie w serii Galaxy Note. Najnowszy phablet z tej rodziny pokazuje, że nie jest „idioto-odporny” jak to miało miejsce w przypadku poprzedników. Jednak o co dokładnie chodzi? Tego mogliśmy dowiedzieć się dopiero teraz jak rozebrano urządzenie.

 

Samsung postanowił stworzyć automatyczną blokadę stylusa w Note 5. Tym samym mamy pewność, że S Pen nie wysunie się ze swojego miejsca w smartfonie dopóki go nie klikniemy. Jednak – jak się ostatnio okazało – nieprawidłowe włożenie stylusa może spowodować uszkodzenie tego mechanizmu, a w skrajnych przypadkach nawet całego urządzenia. Zwróćcie uwagę o co blokowany jest S Pen na zdjęciu powyżej – ten malutki zawias pokazuje, że można go bardzo łatwo ułamać, ale to nie jedyne zabezpieczenia stylusa, które w gruncie rzeczy mogą okazać się kłopotliwe. Pod płytą główną znajdują się czujniki, które informują system o tym czy wewnątrz znajduje się S Pen czy też jest wyjęty.

 

galaxy note 5 stylus s pen samsung budowa uszkodzenieklasdklsadk

 

Na szczęście uszkodzony Note 5 może dalej normalnie działać jeśli ten ostatni element zostanie naruszony – wystarczy wyłączyć go w oprogramowaniu.

 

2015-08-26-01-27-04

 

W takim razie czy w smartfonie za ponad 3000 złotych powinny być takie elementy? Jak najbardziej, Samsung w instrukcji ostrzega przed nieprawidłowym wkładaniem stylusa do urządzenia, ale jest mnóstwo różnych sytuacji, w których S Pen zostanie włożony nie tak jak to sobie Koreańczycy wymyślili. Wtedy trzeba liczyć się z kosztami. W takim razie brnijmy dalej w nowe technologie czy zostawmy te sprawdzone?

 

 

źródło: 9to5google


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x