xiaomi mi 11 ultra rozbiorka od srodka

Zepsułeś swoje Xiaomi? Napraw je w domu! Firma chce iść ścieżką Apple

2 minuty czytania
Komentarze

Ogłoszenie przez Apple programu Self Service Repair, który pozwala naprawiać sprzęt w domu, odbiło się ogromnym echem w Sieci. Nie dość, że ta decyzja łamie wszelkie dzisiejsze standardy, to jeszcze robi to producent, który zdaje się blokować wszelkie próby majstrowania przy swoich produktach. Mimo wszystko to świetny ruch, który trzeba chwalić i doceniać. Tym sposobem to była tylko kwestia czasu, aż kolejna firma zdecyduje się na podobne rozwiązanie. Niewykluczone, że lada moment Xiaomi pozwoli samemu naprawiać swój sprzęt bez wychodzenia z domu i wysyłek do serwisów.

Możliwość naprawy sprzętu Xiaomi w domu pokazuje, że Apple miało dobry pomysł

Jeśli Twój iPhone ma zbity ekran lub przestał działać aparat, to lada moment będziesz mógł zamówić niezbędne części od Apple (także z narzędziami) i w domowych warunkach naprawić sprzęt. Pomysł bajecznie prosty, patrząc na coraz bardziej skomplikowane urządzenia, ale jak najbardziej jest realny i możliwy do zrobienia. Powyższy tweet indyjskiego oddziału Xiaomi każe podejrzewać, że firma również jest zainteresowana przygotowaniem odpowiedniego programu. Ten ma nazywać się Xiaomi Cares, co zdradził już sam producent, choć na konkrety jeszcze musimy poczekać. Niewykluczone, że początkowo usługa ma być dostępna w samych Indiach.

Zobacz też: PayPal zamknął zbiórkę narodowcom i zablokował środki, które zdążyli zebrać.

Swoją drogą, czy powyższe pomysły czołowych producentów mogą zagrozić takim projektom jak Fairphone? Po części tak, choć za tą firmą idą znacznie większe wartości, które objawiają się tym, że niedawno 6-letni Fairphone 2 otrzymał aktualizację do Androida 10. Dlatego miejsca na tym rynku jest jeszcze bardzo dużo i oby możliwie najszybciej zaczął się wypełniać.

PS. Poznajecie, co to za smartfon pojawił się na początku tekstu?

Źródło: Onsitego, GSM Arena, Twitter

Motyw