Sklep Play będzie ukrywać zaniedbane aplikacje

Po wielu latach czas na zmianę — przeglądarkowy Sklep Play z nowym wyglądem!

2 minuty czytania
Komentarze

Większość gigantów stara się ostrożnie podchodzić do wszelkich zmian w wyglądzie swoich produktów. Google jest tego świetnym przykładem, gdyż każda nowa generacja designu na przykład YouTube’a odbija się echem w każdą możliwą stronę. Jednak z drugiej strony nie można stać w miejscu, bo trendy się zmieniają, wszystko się rozwija i trzeba się dostosowywać. Dlatego tym razem Google postanowiło odświeżyć wygląd przeglądarkowej odsłony Sklepu Play, który już ma swoje lata. Będzie prościej, czytelniej i przede wszystkim mniej topornie.

Google odświeża stary design strony Sklepu Play

Umówmy się, stary design Sklepu Play w odsłonie przeglądarkowej już się zestarzał. Wygląd, który możecie kojarzyć, swoje początki ma we wczesnych wydaniach pierwszej generacji Material Design. Teraz przyszedł czas na zmiany, które powoli pojawiają się u kolejnych użytkowników. Widać ogromne uproszczenie poszczególnych elementów. Przede wszystkim jest ich mniej, a samo ułożenie jest prostsze i oczywiście może przypominać inne sklepy. Firma skupiła się na tym, żeby na dzień dobry widzieć to, co faktycznie jest istotne, a dodatkowe zakładki ukryć. Jednocześnie nowy design lepiej współpracuje z większymi rozdzielczościami o niestandardowych proporcjach. Drobne zmiany sprowadzają się także do obsługi. Instalacja aplikacji jest mniej toporna, a obsługa galerii w końcu zawiera możliwość prostego przewijania.

Zobacz też: Ta niesamowita planeta okrąża aż dwa słońca!

Jak to najczęściej z Google bywa, tak i tym razem nie u wszystkich od razu widoczny jest nowy wygląd przeglądarkowego Sklepu Play. Niemniej ta odsłona zdecydowanie zachęca do korzystania z marketu Androida właśnie w taki sposób. Dajcie znać, co Wy sądzicie o tych zmianach i czy już się pojawiły one u Was?

Źródło: XDA Developers

Motyw