TES VI nie dla PlayStation 5?

The Elder Scrolls VI nie dla fanów PlayStation? Sugestie są dość wyraźne

1 minuta czytania
Komentarze

Szef działu Xbox, Phil Spencer, dał najmocniejszą jak dotąd wskazówkę, że gra Elder Scrolls VI nie trafi na PlayStation. Odkąd Microsoft kupił na początku tego roku firmę Bethesda Softworks, właściciela ZeniMax Media, pojawiły się pytania dotyczące wyłączności na platformy dla trwających franczyz, takich jak Elder Scrolls, Doom i Fallout. Teraz zaś powoli, chociaż niebezpośrednio, zaczęły się pojawiać odpowiedzi.

TES VI nie dla PlayStation 5?

TES VI nie dla PlayStation 5?

Spencer wcześniej zaznaczył, że wyłączność będzie ustalana indywidualnie dla każdego tytułu. Później powiedział, że Microsoft będzie kontynuował inwestowanie w społeczności graczy i że mogą być rzeczy, które mają albo kontrakt, albo dziedzictwo na różnych platformach, które uszanujemy. Mimo to przyznał, że umowa ZeniMax/Bethesda opiera się w dużej mierze o dostarczaniu wspaniałych gier na wyłączność.

Zobacz też: Nowości od realme w Polsce – GT Neo2 oraz tablet realme Pad

Teraz, w wywiadzie dla GQ z okazji 20-lecia Xboxa, Spenser mocno zasugerował, że podobnie jak przyszłoroczny Starfield, Elder Scrolls VI wyjdzie wyłącznie na konsole Xbox, PC i Xbox Cloud Gaming.

Nie chodzi o karanie żadnej innej platformy. Wierzę, że wszystkie platformy mogą nadal się rozwijać. Jednak chcę, abyśmy byli w stanie skupić się na Xboxie w przypadku TES VI, jak i wszystkich innych naszych marek.

Nie wiadomo czy potencjalna wyłączność będzie czasowa, czy trwała. Możliwe też, że ewentualna wersja na inne konsole będzie jedynie portem przygotowanym przez firmę zewnętrzną. Należy się jednak liczyć z możliwością, że gry marek należących do Microsoftu nie trafią więcej na PlayStation.

Źródło: Engadget