Huawei

Biden jednym podpisem zadał potężny cios Huaweiowi i ZTE

2 minuty czytania
Komentarze

Prezydent USA Joe Biden podpisał ustawę Secure Equipment Act, która blokuje firmom takim jak Huawei i ZTE możliwość otrzymywania licencji sieciowych. Nowe przepisy oznaczają, że FCC (Federalna Komisja Łączności) nie może już rozpatrywać żadnych wniosków o sprzęt sieciowy, który może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego Stanów Zjednoczonych.

USA blokuje licencje sieciowe Huaweiowi i ZTE

USA blokuje licencje sieciowe Huaweiowi i ZTE

 FCC nie może już wydawać lub przedłużać licencji tym firmom.

Już ustaliliśmy, że ten sprzęt stanowi niedopuszczalne zagrożenie dla naszego bezpieczeństwa narodowego, więc zamknięcie tego, co nazwałem 'luką Huaweia’ jest działaniem, które musieliśmy podjąć.

— Powiedział komisarz FCC Brendan Carr.

FCC formalnie wyznaczył ZTE i Huawei jako zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego USA w zeszłym roku, stwierdzając, że firmy miały bliskie powiązania z Komunistyczną Partią Chin. Jednak nadal mogły ubiegać się o licencje, o ile nie były zaangażowane fundusze federalne. W tym celu Carr naciskał na ustawodawców, aby uchwalili ustawę blokującą tych dostawców.

Kiedy już ustalimy, że Huawei lub inny sprzęt stanowi niedopuszczalne zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego, nie ma sensu pozwalać na zakup tego samego sprzętu i wprowadzanie go do naszych sieci komunikacyjnych, dopóki nie są w to zaangażowane federalne dolary. Obecność tych niezabezpieczonych urządzeń w naszych sieciach jest zagrożeniem, a nie źródło finansowania ich zakupu.

Zobacz też: Kolejne Xiaomi na horyzoncie – premiera Redmi Note 11T 5G już niebawem

Huawei nie skomentował jeszcze tej sytuacji, ale latem ubiegłego roku nazwał proponowaną przez FCC rewizję błędną i niepotrzebnie karzącą. Joe Biden ma rozmawiać z chińskim przywódcą Xi Jinpingiem w ramach wirtualnego szczytu, który wstępnie zaplanowano na dziś. Raczej nie będzie się on odbywał w ciepłej i przyjaznej atmosferze.

Źródło: TechSpot

Motyw