ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Wiadomości Google przypomną, że nie odpisaliśmy

Wiadomości Google – nadciąga kropka, która nie pozwoli nam już nic przeoczyć

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Wiadomości Google doczekają się małego usprawnienia, którego zapewne wiele osób nawet nie zauważy. Niektórzy użytkownicy zauważyli już, że w aplikacji do SMS-ów i czatów RCS pojawiła się pewna nowość. Chodzi o niewielką kropkę, która pojawia się przy nieprzeczytanych wiadomościach. Mała rzecz, a może być pożyteczna. Szczególnie dla tych, którzy często zapominają odpowiedzieć na wiadomość.

Wiadomości Google – kropka przy nieprzeczytanych wiadomościach

Wiadomości Google kropka nieprzeczytane

W dobie coraz powszechniejszych komunikatorów, SMS-y stają się powoli przeżytkiem. Oczywiście dalej wiele osób korzysta z tej formy komunikacji i zapewne szybko nie przestanie. W końcu to daje możliwość kontaktu nawet wtedy, kiedy Messenger czy WhatsApp będzie miał awarię, co w tym roku zdarzało się więcej, niż raz. Google na szczęście nie zapomina o swojej aplikacji do SMS-ów, a teraz pojawi się w niej mała nowość.

Do tej pory nieprzeczytane wiadomości były po prostu pogrubione. Teraz zdaje się, że będzie to jeszcze odrobinę „podkręcone”, czyli sam tekst stanie się wyraźniejszy i grubszy. Do tego dojdzie także mała kropka, która będzie informowała o tym, że wiadomość nie została jeszcze odczytana. Taka kropka pojawia się już w innych aplikacjach, więc nie jest to coś, na co Google wpadło samo. Kolor tej kropki uzależniony ma być od wykorzystywanego przez użytkownika motywu, więc na różnych sprzętach może wyglądać inaczej.

Zobacz też: Dynamiczny motyw z Android 12 trafi także na smartfony innych producentów.

Sama zmiana jest niewielka i czysto kosmetyczna, ale może być przydatna. Wprawdzie już samo pogrubienie tekstu nieprzeczytanej wiadomości dość wyraźnie o niej przypominało, to kropka może tylko pomóc. Nowość nie pojawiła się jeszcze u wszystkich. Google widocznie testuje rozwiązanie, więc na jego wprowadzenie możemy jeszcze chwilę poczekać.

Źródło: AndroidPolice

Sprawdź najnowsze wpisy